Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.17 09:17

Prezidentės patarėjas: laikysimės įsipareigojimų priimti pabėgėlius

ELTA 2015.11.17 09:17

Nuo karo bėgančių asmenų nereikia vadinti teroristais, todėl Lietuva lieka įsipareigojusi Europos Sąjungos planui paskirstyti migrantus po Bendrijos šalis, sako prezidentės vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimas Valdemaras Sarapinas.

Pasak V. Sarapino, iš Sirijos ir kitų Artimųjų Rytų valstybių bėgantys asmenys yra ne Islamo valstybės kovotojai, o šios teroristinės organizacijos persekiojamos aukos.

„Mes savo įsipareigojimą turime priimti per dvejus metus 1 105 pabėgėlius, tą sutartą skaičių ir savo įsipareigojimo laikysimės“, – antradienį „Žinių radijui“ kalbėjo V. Sarapinas.

Pirmadienį panašią poziciją išreiškė ir premjeras Algirdas Butkevičius, pareikšdamas, kad nereikia skubėti sieti teroristinių išpuolių Paryžiuje ir į Europą plūstančių pabėgėlių.

Pasak V. Sarapino, įvykiai Paryžiuje rodo, kad tarptautinė bendruomenė privalo labiau nei bet kada koordinuoti savo pastangas kovoje prieš tarptautinį terorizmą.

„Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę už penktadienį surengtus išpuolius Paryžiaus baruose, restoranuose, koncertų salėje ir stadione. Per teroristų atakas žuvo 129 žmonės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi