Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.16 21:23

Lietuvos sienų apsaugai užtikrinti – ir pratybos

Stiprinama vidinių ir išorinių Lietuvos sienų apsauga – pasitelkta daugiau pareigūnų, sugriežtinta patikra beveik visų automobilių, kertančių Lietuvos-Lenkijos sieną ir patruliavimas prie išorės sienų su Rusija bei Baltarusija.

Kertantys vidinę Europos Sąjungos sieną Kalvarijos ir Aradnykų pasienio punktuose, neturėtų stebėtis dėl privalomos dokumentų ir asmeninių daiktų patikros, kuri sustiprinta nuo šeštadienio. Pasienyje patruliuoja daugiau pareigūnų.    

„Yra atvykę pareigūnai iš štabo, jie atlieka patikrinimus pasienio ruože. Ekipažai yra sudaryti, jie laikas nuo laiko važiuoja į pasienio ruožus, į užkardas, padeda vykdyti stebėjimą“, – pasakojo VSAT Lazdijų rinktinės vadas Virgilijus Raugalė.

Įprastai pasieniečiai Lietuvos-Lenkijos pasienyje patikrindavo apie 1 proc. transporto pasirinktinai, pagal rizikos faktorius. Dabar čia stabdomi beveik visi automobiliai. Didesnis dėmesys skiriamas automobiliams su latviškais, prancūziškais,  švediškais ir baltarusiškais numeriais.

Prie ES Išorės sienų pagal valstybės sienos apsaugos tarnybos vado įsakymą taip pat imtasi papildomų priemonių. Kruopščiau tikrinamai automobiliai, dažniau patruliuojama.

Pasak Lazdijų rinktinės vado, pirmadienį pažeidimų nenustatyta, nė vienas asmuo kirtęs sienas nesukėlė įtarimų. Tačiau prieš porą savaičių buvo sulaikyta nelegalių emigrantų iš Vietnamo. Šiemet į Lietuvą bandė patekti beveik trys šimtai nelegalių emigrantų, dauguma jų – afganistaniečiai, irakiečiai ir vietnamiečiai.    

„Didžioji dalis nelegalių migrantų vyksta tranzitu iš Lietuvos respublikos į Lenkiją, toliau – į Vakarų Europos šalis. O paskutiniu metu stebime suaktyvėjusį nelegalių emigrantų vykimą per vidaus sieną iš Latvijos į Lietuvą. Rugsėjo mėnesį buvome pastebėję judėjimą jau iš Vakarų Europos, šiaurės kryptimi, tranzitu per Lenkiją. Vyko keliolika žmonių, jų tikslas buvo keliauti į Skandinavijos šalis“, – pasakojo V. Raugalė

Valstybės, priklausančios Šengeno erdvei, yra panaikinusios tarpusavio vidaus sienų kontrolę, tačiau kiekviena šalis ją gali laikinai atnaujinti, kai yra būtina imtis tam tikrų saugumo priemonių. Rytoj Lazdijų rinktinės pareigūnai, siekdami tobulinti sienos kontrolės įgūdžius, prie vidaus sienos su Lenkija, nusprendė surengti pratybas. Tokios pratybos vyks ir prie sienos su Latvija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi