Lietuvoje

2020.07.16 13:55

Veryga galės įvesti privalomą izoliaciją atvykstantiems iš trečiųjų šalių

atnaujinta 15.30
Modesta Gaučaitė, Gytis Pankūnas, LRT.lt, BNS2020.07.16 13:55

Vyriausybė ketvirtadienį pritarė, kad ne Europos ekonominės erdvės ir ne EBPO valstybių piliečiams, atvykusiems į Lietuvą, būtų privalomas COVID-19 tyrimas ir, operacijų vadovo sprendimu, dviejų savaičių izoliacija. Tokį sprendimą ministrų kabinetas priėmė po to, kai koronavirusas buvo nustatytas 18 iš Uzbekijos į Kauną atvykusių vairuotojų.

Ketvirtadienį Vyriausybė sprendė tiek dėl užsieniečių, į Lietuvą atvykstančių iš vadinamųjų trečiųjų šalių tikrinimo, tiek dėl lankstensio apsaugos priemonių dėvėjimo mechanizmo. Ministrų kabinetas pritarė, kad į Lietuvą atvykstantys ne EBPO ir ne Europos ekonominės erdvės valstybių piliečiai būtų privalomai tiriami dėl koronaviruso.

„Reaguojant į situaciją, kai COVID-19 infekcija buvo nustatyta atvykusiems į Lietuvą dirbti vairuotojams iš užsienio šalies, siūlytume įrašyti tokią formuluotę, kad užsieniečiams, atvykstantiems ne iš Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos, Jungtinės Karalystės, išskyrus išimtis diplomatams, vykstantiems tranzitu, privaloma laikytis valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytų izoliavimosi sąlygų. Ten būtų galima numatyti tą keturiolikos dienų privalomą izoliaciją“, – sakė A. Veryga.

Būtent jis, kaip operacijų vadovas, spręstų ar, esant reikalui, įvesti įvykstantiems į šalį asmenims įvesti 14 dienų izoliacijos laikotarpį. Premjeras Saulius Skvernelis sakė besitikintis, kad A. Verygai neteks naudoti tokių priemonių, kurias suteikia nauja įstatymo redakcija.

Tuo metu užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius posėdyje kalbėjo, kad tokia situacija su Uzbekijos vairuotojais susiklostė dėl skirtingų priežasčių, kurių viena gali būti ir kontrolės stoka. „Gal būtų adekvatus reagavimas, kad tie asmenys, kurie atvyksta su nacionalinėmis vizomis ar su leidimais gyventi, turi privalomai atlikti testą ir izoliuotis“, – sakė L. Linkevičius.

Ministras pirmininkas S. Skvernelis ketvirtadienį po Vyriausybės posėdžio patvirtino, kad privalomą izoliaciją ir testavimą dėl COVID-19 žadama taikyti ir lietuviams, atvykstantiems iš trečiųjų šalių.

„Taip, tokią teisę įgyja operacijų vadovas – priimti sprendimus dėl tų šalių, kur viršija, pagal mūsų rodiklius, 25 susirgimus 100-tui tūkst. gyventojų per pastarąsias dvi savaites. Jeigu viršys, bus privaloma izoliacija“, – tvirtino S. Skvernelis.

VRM teikė siūlymus dėl kaukių dėvėjimo

Vyriausybė taip pat pritarė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) nutarimui, kuriame siūloma įtvirtinti lankstų mechanizmą, leisiantį nustatyti apsaugos priemonių dėvėjimą, esant objektyvioms aplinkybėms. Siūloma apibrėžti sritis, kuriose apsaugos priemonių dėvėjimas aktualus, ir sveikatos apsaugos ministrui, kaip valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovui, suteikti reikiamus įgaliojimus priimti sprendimus dėl konkrečių reikalavimų apsaugos priemonių dėvėjimui. Šios sritys – tai prekybos vietos, masiniai renginiai ir viešasis transportas – t. y. tos vietos, kur yra palankiausios sąlygos virusui plisti.

Taip pat pakeitimais bus užtikrintas saugus ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo, neformaliojo vaikų švietimo teikimas ekstremalios situacijos metu.

„Artimiausiu metu sveikatos apsaugos ministras nustatys kriterijus, kuriuos pasiekus, bus reikalinga grįžti prie kaukių dėvėjimo atskirose vietose. Tai svarbu, siekiant kiek įmanoma labiau užkardyti viruso plitimą ir palaikyti gerą epidemiologinę situaciją šalyje“, – teigė ministrė Rita Tamašunienė.

Šiuo metu stebimas įvežtinių COVID-19 ligos atvejų skaičiaus didėjimas, kadangi buvo sudarytos galimybės laisviau keliauti po užsienio valstybes. Kartu įvertinus blogėjančią sergamumo COVID-19 liga situaciją kitose šalyse bei siekiant išvengti naujo ligos protrūkio, tikslinga įvertinti galimybes sureguliuoti nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių naudojimą srityse, kuriose egzistuoja nuolatinis kontaktas tarp asmenų ir sudarytos palankios sąlygos ligos plitimui.

Nutarimo projekte numatoma, kad prekybos, pramogų vietose, viešojo maitinimo įstaigų teikiamos paslaugos, kultūros ir sporto ar kiti masiniai renginiai privalės būti organizuojami ir vykdomi užtikrinant asmenų srautų valdymą, saugaus atstumo laikymąsi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Tie patys saugos reikalavimai bus taikomi ir viešajame transporte bei teikiant vaikų ugdymo paslaugas švietimo įstaigose iki 2020 m. rugpjūčio 15 d.

Nutarimo projektas darbo tvarka suderintas su Sveikatos apsaugos ministerija, Susisiekimo ministerija, Ekonomikos ir inovacijų ministerija

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7
Mokiniai, mokykla, Jono Pauliaus II gimnazija, mokiniai, mokykla, abiturientai

Lietuvoje

2020.08.05 15:20

Lingienė: tendencijos rodo, kad mokslo metai galėtų prasidėti įprastai Kitą savaitę grįžusiesiems iš Lenkijos gali tekti izoliuotis

33