Lietuvoje

2020.07.16 18:09

Geros žinios saulės išsiilgusiesiems: visą savaitgalį džiugins karšti orai, lietuviška vėsa sugrįš kitą savaitę

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2020.07.16 18:09

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja Vida Ralienė LRT RADIJUI sako turinti gerų žinių saulės vonių išsiilgusiems kraštiečiams. Anot jos, kasdien orai bus vis šiltesni iki pat kitos savaitės. Naktys ir rytai taip pat bus šilti, tad nebereikės su savimi pasiimti šiltesnių rūbų.

Lietuviškus orų standartus atitiko liepos pradžia, sako V. Ralienė. „Po Mindaugo karūnavimo dienos, nuo liepos 7-osios, orai vėso ir vidutinė paros temperatūra buvo žemesnį, nei įprasta tam laikotarpiui. Kad ir nebuvo šalta ta liepos pradžia, tačiau ir šiltų dienų nebuvo daug.

Dienų, kuomet oro temperatūra viršijo 25 laipsnius, pasitaikė tik po vieną-dvi Rytų ir Pietų Lietuvoje. Tiesa, Varėnoje buvo penkios tokios šiltos dienos. O štai Vakarų Lietuvoje ir Žemaitijoje nebuvo tokios šiltos dienos per visas 15 dienų. Kol kas liepa yra vėsesnė, nei kad įprasta. Tačiau antroji liepos pusė turėtų ištaisyti klaidas ir artimiausiu metu priartėsime prie klimatinių normų“, – neabejoja LHMT Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja.

Pastarąją savaitę, jeigu keliamės anksti, pajuntame gan žemą oro temperatūrą – vos 6-10 laipsnių, sako V. Ralienė. Pasak jos, jau šio penktadienio naktį žemiausia oro temperatūra bus 10-15 laipsnių. „O šeštadienio ir sekmadienio rytai bus dar šiltesni – temperatūra nenukris žemiau 13-18 laipsnių, – tikina sinoptikė. – Dar nebus tokia jau tropinė šiluma. Gausime tos atgaivos.“

Sinoptikė tvirtina, kad orų skirtumai tarp Vakarų Lietuvos ir visos kitos likusios šalies teritorijos jau nebus tokie dideli, kaip kad buvo įprasta. „Vyraus ne vakarų vėjai nuo jūros, o nelabai stiprūs šiaurės ir šiaurės rytų vėjai, tad ir to temperatūrinio skirtumo tarp pajūrio ir rytinių rajonų nebus didelio. Visoje Lietuvoje bus šilta ir net labai šilta“, – geromis orų prognozėmis dalinasi V. Ralienė.

Kol kas liepa yra vėsesnė, nei kad įprasta. Tačiau antroji liepos pusė turėtų ištaisyti klaidas ir artimiausiu metu priartėsime prie klimatinių normų.

Teks pasižvalgyti į dangų, tačiau lietaus daug neturėtų būti, sako sinoptikė. „Visai ramu nebus, tačiau naktys ir rytai tikrai bus sausi, – prognozuoja sinoptikė. – Dienomis gali nedidelių debesėlių su trumpais lietumis atklysti. Tik sekmadienį lietaus gali būti daugiau, ir jis gali būti su perkūnija.“

Šiltas bus ir pirmadienis, tačiau tą dieną vyks orų pasikeitimai, tikina V. Ralienė. „Rytiniuose rajonuose dar bus šilta, o vakariniuose jau teks pasitenkinti 20-22 laipsnių šiluma. Dieną daug kur palis, nugriaudės perkūnija“, – tikina ji.

Antradienis jau į visą šalį atneš vėsesnius orus. Pasak sinoptikės, tai lems įsivyrausiantys Vakarų srautai. „Dažniau sulauksime lietaus. Nelabai gausaus, merkiančio, bet jau tikrai pasitaikys, – neabejoja LHMT Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja. – Naktys dar išliks šiltos – 12-17 laipsnių.“

Antradienio dieną oras tesušils iki 18-23 laipsnių. „Iki 18 laipsnių tesušils vakariniuose ir šiaurės vakariniuose Žemaitijos rajonuose. Iki 23 laipsnių šils pietrytiniuose šalies rajonuose“, – prognozuoja V. Ralienė.

Trečiadienis į šalį atneš dar vėsesnius orus. Pasak sinoptikės, teks tenkintis vos 16-21 laipsnio šiluma. „Antroji kitos savaitės pusė bus lietingesnė, su vėsiomis naktimis – apie 10-15 laipsnių, – sako V. Ralienė. – O dienomis ne visur oras sušils iki 20 laipsnių. Taip, kad vėsesnis oras kitą savaitę sugrįš į Lietuvą.“

Išsamios orų prognozės klausykitės ir radijo įraše.


Parengė Vismantas Žuklevičius.

Populiariausi