Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.16 15:41

Šarūno Nako „Karai ir pokariai“ – eseistikos ciklas apie XX amžiaus istoriją, muziką ir jos kūrėjus per LRT KLASIKĄ

2015.11.16 15:41

Nuo lapkričio 17-osios nacionalinio transliuotojo radijo programa LRT KLASIKA pradeda transliuoti Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, kompozitoriaus ir eseisto Šarūno Nako laidų ciklą „Karai ir pokariai“. Kokia muzika buvo kuriama karų metais, kas vyko pokarių laikais?

Kiekvieną antradienį po 12 ir 22 val. žinių  transliuojamas eseistinių laidų ciklas atskleis, pasak autoriaus, gana netikėtą kūrybos ir idėjų įvairovę, mėginimus prisitaikyti prie tuo metu gyvenimą reguliuojančios karinės propagandos, siekius nuo jos atsiriboti, kompozitorių vidinių nuostatų transformacijas ir kintančius visuomenės poreikius.

 

Ciklo laidose skambės keliasdešimties įvairių kraštų kompozitorių kūriniai, garso takelių fragmentai iš dokumentinių ir vaidybinių filmų. Bus pateikiamos ištraukos iš garsių politikų pasisakymų ir istorinę svarbą turinčių istorinių dokumentų. Bus aptariami du pasauliniai karai ir kariniai konfliktai Ispanijoje, Korėjoje, Vietname, Afganistane, apmąstoma jų įtaka bendram politiniam klimatui ir poveikis kultūros raidai.

 

Š. Nakas nacionaliniame radijuje jau yra kūręs laidų ciklus „Modus“, „Garsai ir blyksniai“, „Muzikos muziejus“, „Čiurlionio metai“, „Skersvėjai”, „Bacevičiaus laikai“, „Naujieji skersvėjai“. Už jų rengimą apdovanotas Lietuvos kompozitorių sąjungos, „Pragiedrulių“ ir M.K. Čiurlionio premijomis, nominuotas „Bitinukų“ apdovanojimams, jam įteiktas Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai".

 

„Karai ir pokariai“ yra bendras VšĮ „Garsai ir blyksniai“ ir LRT projektas, iš dalies remiamas Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo.

 
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi