Lietuvoje

2015.11.16 15:29

Vilniaus policijos komisaras: benamis netyčia peršautas iš kovinio automato „Kalašnikov“

Rita Gečiūnaitė, DELFI.lt2015.11.16 15:29

Šeštadienį prie „Lietuvos“ kino teatro apleisto pastato trijų asocialių asmenų niekaip neišprašę darbininkai paprašė policijos pagalbos. Apie tai, kad peršautas žmogus, anot Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Kęstučio Lančinsko, jis sužinojo tik kitą dieną.

Kaip aiškina patys įvykio vietoje buvę pareigūnai, patalpa buvo labai maža, tad šūvis paleistas netyčia - už kažko užsikabino ginklo nuleistukas. Po šūvio esą patys pareigūnai nesuprato, kad sužalojo žmogų. Anot K. Lančinsko, apžiūrėjus įvykio vietą, kraujo nebuvo.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas sakė, kad nukentėjęs benamis neskubėjo prašyti medikų pagalbos. Į juos kreipėsi tik sekmadienį ryte.

Paaiškėjo, kad iš ginklo paleistas ne vienas, o serija šūvių.

22 metus tarnaujantis pareigūnas, anot K. Lančinsko, buvo gavęs automatą „Kalašnikov“. Kariniai ginklai buvo išduoti po teroro aktų Paryžiuje. Šiuo metu iš pareigūnų ginklai paimti.

Ilgametis policijos patrulis nebuvo nušalintas nuo tarnybos. Dėl jo veiksmų iškelta baudžiamoji byla. Šeštadienį grįžęs pareigūnas neskubėjo pateikti ataskaitos apie šūvį iš ginklo.

Pagal pradėtą tyrimą dėl valstybės tarnautojo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi arba viršijus įgaliojimus, jeigu dėl to didelės žalos patyrė valstybė, Europos Sąjunga, tarptautinė viešoji organizacija, juridinis ar fizinis asmuo, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Populiariausi

Vaikai
COVID-19 TRUMPAI 7

Lietuvoje

2021.03.01 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: protrūkiai plečiasi pramonės įmonėse, nauji atvejai – darželiuose bei menų mokyklose

243 nauji atvejai, mirė 7 žmonės; atnaujinta 11.27
7
Gitanas Nausėda apsilankė vakcinavimo centre Kaune
9

Lietuvoje

2021.03.01 12:40

Nausėda apie skiepijimo tempus: antrą metų ketvirtį per dieną galėsime vakcinuoti ir po 30–35 tūkst. žmonių

prezidentas sako esąs pasirengęs pasiskiepyti „AstraZenecos“ vakcina; atnaujinta 14.23
9