Lietuvoje

2020.07.16 07:43

COVID-19 židiniu tapusioje transporto įmonėje – du nauji infekcijos atvejai

virusas nustatytas pasienyje sulaikytam afganistaniečiui, atnaujinta 12.35
LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2020.07.16 07:43

Ketvirtadienio rytą pranešta, kad įmonėje „Hegelmann Transporte“ registruoti du nauji COVID-19 atvejai. Įmonės darbuotojai užsikrėtė nuo infekciją turėjusių vairuotojų iš Uzbekijos.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Kauno departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Orina Ivanauskienė LRT RADIJUI patvirtino apie du naujus atvejus.

Vienas darbuotas yra vairuotojas, o kita – instruktorė.

„Vairuotojas, grįžęs birželio 30 d., gyvenęs tose pačiose patalpose viešbučio, ir turėjęs sąlytį su pirmuoju susirgusiu atveju. Ir darbuotoja, kuri vykdė mokymus tuo metu, kada tiems atvykusiems buvo vedami instruktažai“, – nurodė O. Ivanauskienė.

Šie asmenys jaučia klinikinius simptomus ir šiuo metu yra gydomi ambulatoriškai Kauno klinikinėje ligoninėje.

„Visi darbuotojai yra ištirti, laukiame tyrimų rezultatų“, – sakė NVSC atstovė.

LRT.lt primena, kad įmonėje patvirtinta 19 COVID-19 atvejų. Jie nustatyti vairuotojams iš Uzbekijos.

Virusas nustatytas pasienyje su Baltarusija sulaikytam afganistaniečiui

Pasienyje su Baltarusija sulaikyto afganistaniečio testas dėl COVID-19, pirminiais Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) gautais duomenimis, yra teigiamas.

Praėjusį penktadienį Ignalinos rajono Vilėkų kaimo prieigose VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus pasienio užkardos pareigūnai sulaikė tris vyrus ir moterį. Du vyrai ir moteris turėjo Irako piliečių pasus. Trečias vyras VSAT pareigūnams pateikė Afganistano piliečiui išduotą šios šalies grįžimo pažymėjimo išrašą.

Po sulaikymo migrantai pateikė prašymus dėl laikino teritorinio prieglobsčio suteikimo Lietuvoje, o VSAT pradėjo tyrimą.

Sulaikytieji buvo izoliuoti savivaldybės patalpose Ignalinoje. Migrantus nuo tol saugo pasieniečiai. Trečiadienį VSAT telefonu gavo informacijos, kad mobiliajame COVID-19 patikros punkte Utenoje užsieniečiams padarius testus, afganistaniečio mėginio rezultatas buvo teigiamas, irakiečių - neigiami.

Ir sulaikymo metu Vilėkų kaimo prieigose, ir vėliau migrantus saugant patalpose Ignalinoje aštuoni VSAT pareigūnai naudojosi apsaugos priemonėmis. Dabar jiems tenka saviizoliuotis, bus atliekami pasieniečių testai dėl koronaviruso.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras BNS informavo, kad ketvirtadienį atliekamas šio atvejo epidemiologinis tyrimas.

„Aiškinamės, kokios rizikos sąlytį turėjo pasieniečiai. Taip pat sąlytį su užsikrėtusiuoju migrantu galėjo turėti Ignalinos rajono savivaldybės darbuotojai, tačiau tikslaus jų skaičiaus dar negaliu pasakyti“, – teigė NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

Anot jos, šis atvejis pateks į penktadienį skelbiamą užsikrėtusiųjų statistiką.

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7
Mokiniai, mokykla, Jono Pauliaus II gimnazija, mokiniai, mokykla, abiturientai

Lietuvoje

2020.08.05 15:20

Lingienė: tendencijos rodo, kad mokslo metai galėtų prasidėti įprastai Kitą savaitę grįžusiesiems iš Lenkijos gali tekti izoliuotis

33