Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.16 21:25

FNTT: bankų informacija gali padėti identifikuoti teroristus

BNS 2015.11.16 21:25

Teisėsaugininkai perspėja Lietuvos bankus apie užsienio teroristų kovotojų bei „Islamo valstybės“ (IS) keliamas grėsmes bei jų finansavimo šaltinius ir būdus.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) teigia, jog viena didžiausių grėsmių Europos Sąjungoje yra užsienio teroristai, dalyvaujantys kare Sirijoje ar kitur. Daugelis jų turi ryšių ar priklauso IS – turtingiausiai teroristinei organizacijai, kuri gauna milijardinių pajamų iš naftos, dujų gavybos, bankų plėšimo, žmonių grobimo ir kitų veiklų.

„Bankai vaidina pagrindinį vaidmenį šioje veikloje. Jų informacija gali padėti identifikuoti subjektus, susijusius su terorizmu, ar lėšas, skirtas jų finansavimui. Tam ypač atidžiai reiktų stebėti organizacijas bei įmones, gaunančias pajamas iš Vidurio Rytų ar Persijos įlankos valstybių, atkreipti dėmesį į pinigų išgryninimo operacijas, mokėjimo instrumentų panaudojimą padidintos rizikos valstybėse ar teritorijose“, – rašoma FNTT pranešime spaudai.

Jungtinių Tautų vertinimu, į Iraką, Siriją ir Libiją gali būti išvykę daugiau nei 30 tūkst. užsienio teroristų kovotojų iš daugiau nei 100 pasaulio šalių, dalį jų kontroliuoja IS.

FNTT teigimu, kovojant su teroristų finansavimu, bankų ir šalies institucijų bendradarbiavimas yra labai svarbus.

Per virtinę kruvinų teroro atakų praėjusį penktadienį Paryžiuje žuvo mažiausiai 129 žmonės, daugiau kaip 350 sužeista.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Eugenijus Valatka
15
2023.06.06 17:51

LRT tarybai vėl nepavyko išrinkti generalinio direktoriaus

atnaujinta 18.09
15