Lietuvoje

2015.11.16 14:30

Prezidentė: reikia labiau stengtis skatinti taiką, žmogaus teises ir demokratiją

BNS 2015.11.16 14:30

Tarptautinei bendruomenei būtina dėti daugiau pastangų skatinant taiką, žmogaus teises ir demokratiją, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Karai, konfliktai ir terorizmas skleidžia nestabilumą. Skatinant taiką, žmogaus teises ir demokratiją, būtina dėti daugiau pastangų tarptautiniu mastu“, – Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) lyderių forume sakė D. Grybauskaitė.

Jos pasisakymo įrašą išplatino prezidentės spaudos tarnyba.

Terorizmas neturi religijos, rasės ir tautybės, bet jis taip pat nepaiso valstybių sienų, sakė šalies vadovė, pridurdama, kad tarptautinės bendruomenės pareiga yra būti vieningiems agresijos akivaizdoje.

„Šiandien Paryžius ir visas pasaulis sustingo tylos minutei. Susitelkėme už laisvę, lygybę ir brolybę (...) ir visada taip darysime. Bendromis pastangomis ginsime mūsų vertybes, žmogaus teisių, demokratijos ir įstatymo viršenybės principus“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

UNESCO lyderių forumas vyksta šiemet organizacijai minint 70-etį.

Pasak prezidentės, tai galimybė atkreipti dėmesį į laimėjimus, pasimokyti iš klaidų ir pasirengti iššūkiams.

„Dar niekada tiek daug žmonių nebuvo pasiekę tokio aukšto pragyvenimo lygio ir gavę naudos iš tokio glaudaus bendradarbiavimo. Tačiau pastarieji keleri metai mus taip pat išmokė, kad pasiekta pažanga gali būti sunaikinta“, – teigė D. Grybauskaitė.

UNESCO renginį temdo praėjusią savaitę vykę išpuoliai Paryžiuje, kai per virtinę kruvinų atakų žuvo mažiausiai 129 žmonės, daugiau kaip 350 asmenų sužeista.