Lietuvoje

2020.07.15 18:20

Premjeras reaguoja į COVID-19 protrūkį šalyje: ketvirtadienį svarstys saugių kelionių ir apsaugos priemonių klausimą

atnaujinta 18.24
LRT.lt, BNS2020.07.15 18:20

„Ryt iš pat ryto renkasi Vyriausybės COVID-19 komitetas. Svarstysime saugių kelionių ir apsaugos priemonių klausimus“, – tokiu trumpu ketvirtadienio darbotvarkės anonsu socialinėje erdvėje dalinasi premjeras Saulius Skvernelis.

Pasak Vyriausybės vadovo, ketinama išklausyti specialistų ir operatyviai priimti būtinus sprendimus.

„Privalome imtis maksimalių prevencijos priemonių, nes nebenorime dar keliems mėnesiams sustabdyti šalies gyvenimo“, – teigia premjeras.

S. Skvernelis sako, kad lankydamasis kaimyninėje Lenkijoje, buvo nuolat informuojamas apie situaciją Lietuvoje.

„Matau, jog keliolikos COVID-19 užsikrėtusių užsieniečių atvejis verčia skubiai reaguoti“, – socialinėje erdvėje rašo premjeras.

Praėjusią savaitę premjeras paprašė šios savaitės Vyriausybės posėdžiui parengti projektą dėl būtinųjų apsaugos priemonių taikymo viešajame transporte, prekybos vietose ir uždaruose renginiuose.

Tuo metu S. Skvernelis teigė negalintis pasakyti, kad šis projektas bus priimtas ir privalomas kaukių dėvėjimas bus grąžintas, taip pat pridūrė besitikintis, kad grįžti prie privalomų nurodymų neprireiks.

Naujausias protrūkis – Kauno transporto įmonėje

Lietuvoje per parą patvirtintas 21 koronavirusinės infekcijos atvejis – tai didžiausias dienos rodiklis per pastarąjį mėnesį.

Ligos protrūkis užfiksuotas Kaune, kur infekcija patvirtinta keliolikai iš Uzbekistano atvykusių vairuotojų, atvykusių dirbti į transporto įmonę.

Klaipėdoje koronavirusas nustatytas tolimųjų reisų vairuotojui, atvykusiam iš Ukrainos, Vilniaus apskrityje – iš Ispanijos grįžusiam žmogui.

Dar keli atvejai patvirtinti Vilniuje, Šalčininkų rajone, Marijampolės apskrityje. Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė svarstanti galimybę įvesti privalomą testavimą atvykstantiesiems iš koronaviruso paveiktų šalių.

Lietuvoje iki šiol patvirtinta beveik 1900 koronaviruso atvejų, registruotos 79 mirtys.

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7
Mokiniai, mokykla, Jono Pauliaus II gimnazija, mokiniai, mokykla, abiturientai

Lietuvoje

2020.08.05 15:20

Lingienė: tendencijos rodo, kad mokslo metai galėtų prasidėti įprastai Kitą savaitę grįžusiesiems iš Lenkijos gali tekti izoliuotis

33