Lietuvoje

2015.11.16 16:46

Premjeras: terorizmo grėsmė Lietuvoje išlieka maža

ELTA2015.11.16 16:46

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius sako, kad, nepaisant išpuolių Paryžiuje, terorizmo Lietuvoje grėsmė išlieka maža. Premjeras taip pat informavo, kad Valstybės saugumo departamente (VSD) atkuriamas kovos su terorizmu padalinys.

Vyriausybės išplatintame pranešime pažymima, kad į atkuriamą padalinį jau renkami pareigūnai. Vyriausybėje vykusio pasitarimo metu kovą su terorizmu pavesta koordinuoti ne nuolatos veiksiančiam Krizių valdymo komitetui, kuriam vadovaus premjeras.

„Įpareigosime saugos tarnybas, užtikrinančias objektų saugumą, stebėti įtartinai besielgiančius asmenis, nedelsiant informuoti specialiąsias tarnybas. Saugos tarnybos, saugančios masinius renginius, privalės sugriežtinti asmenų patikrą, kad nebūtų įsinešami ginklai ir kitos priemonės, galinčios kelti pavojų“, – po pasitarimo žurnalistams vyriausybėje sakė A. Butkevičius.

Posėdyje taip pat pasiūlyta sujungti viešųjų erdvių videokamerų stebėjimo tinklą, kad, esant poreikiui, būtų galima atlikti sparčią duomenų analizę nustatant įtartinus asmenis.

Premjeras pabrėžė, kad ne visos versijos dėl teroristų atvykimo į Europą kartu su pabėgėliais yra pagrįstos, todėl Lietuva emigrantų klausimo kol kas nesieja su įvykiais Paryžiuje.

„Noriu užtikrinti, kad, vykdant pabėgėlių perkėlimo programą, į Lietuvą nepateks nė vienas asmuo, turintis bent menkiausių neatitikimų savo gyvenimo istorijoje ar dokumentuose. Į Lietuvą bus perkeliamos tik karo pabėgėlių statusą turinčios šeimos ir bus atliekama griežta perkeliamų asmenų patikra“, – kalbėjo premjeras.

Pirmadienį ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius taip pat dalyvavo kasmetiniame susitikime su Europos Sąjungos (ES) valstybių ambasadoriais Lietuvai. Susitikimas surengtas šį pusmetį ES Tarybai pirmininkaujančio Liuksemburgo diplomatinio atstovo Lietuvai J. E. Georges Faberio iniciatyva. Susitikimo metu premjeras A. Butkevičius daugiausia dėmesio skyrė įvykiams Prancūzijoje aptarti, su ambasadoriais kalbėjosi apie naujus iššūkius, susijusius su žmonių iš trečiųjų šalių migracija į Europą.

„Šiandien, visi kartu, mes dar kartą reiškiame gilią užuojautą per siaubingus teroro išpuolius Paryžiuje žuvusiųjų šeimoms ir artimiesiems, taip pat visiems Prancūzijos ir kitų šalių žmonėms, kuriuos palietė ši skaudi tragedija. Kartu mes pabrėžiame, jog jokie politiniai tikslai negali būti pateisinami terorizmu, pastarieji įvykiai – tai iššūkis prieš žmoniją, demokratinio pasaulio vertybes“, – sakė premjeras A. Butkevičius ir pakvietė ambasadorius tylos minute pagerbti žuvusiuosius.

Vėliau vyriausybės vadovas pažymėjo, jog išorinių ES sienų stiprinimas šiandien tampa būtinybe siekiant apsaugoti mūsų žmones. „Tai svarbu ne tik kovojant su nelegalia migracija, bet ir užtikrinant Bendrijoje gyvenančių žmonių saugumą. Lietuva aktyviai dalyvauja ES išorės sienų valdymo agentūros „Frontex“ veikloje, ES operacijose kovojant su prekyba žmonėmis Viduržemio jūroje, finansiškai prisidedame prie Pasaulio maisto programos ir ES patikos fondo Sirijai ir Afrikai“, – teigė ministras pirmininkas A. Butkevičius.

Susitikime pažymėta, jog svarbu pasiųsti aiškią žinią, kad ES netoleruos nelegalios migracijos, jog asmenys, kurie neturi teisės į tarptautinę apsaugą, bus grąžinanti į tas šalis, iš kurių atvyko. Taip pat akcentuota, jog nemažiau svarbu yra stiprinti kovą su nusikalstamomis grupuotėmis, besiverčiančiomis prekyba padirbtais asmens dokumentais ir nelegaliu asmenų gabenimu per sausumos kelius ir jūros vandenis.

Ministras pirmininkas ambasadorius patikino, jog Lietuva – tai sparčiai besivystanti šalis, aktyvi tarptautinių organizacijų narė, kuri solidariai dalyvauja sprendžiant visą pasaulį užgulusias problemas. ES valstybių ambasadoriai Lietuvai pritarė, jog geopolitinė įtampa ir migracijos krizė regione reikalauja vienybės ir solidarumo tarp visų Europos valstybių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.