Lietuvoje

2020.07.15 12:51

Mirė Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos vadovas Vytautas Zimnickas

atnaujinta 15.51
Ramūnas Jakubauskas, BNS2020.07.15 12:51

Eidamas 65-uosius mirė Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos vadovas Vytautas Zimnickas.

Tai BNS trečiadienį patvirtino įstaigos atstovė spaudai Simona Kalvelytė.

Jos teigimu, įstaigos vadovas mirė antradienio vakarą.

S. Kalvelytė taip pat teigė, kad V. Zimnickas apie mėnesį jau nedirbo, turėjo nedarbingumą.

V. Zimnicko sūnus Andrius Zimnickas informavo BNS, kad apie sunkią tėčio ligą sužinota birželio viduryje, pastaruoju metu jis gydėsi namuose.

Dėl V. Zimnicko mirties užuojautą trečiadienį pareiškė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija yra pagrindinė įstaiga šalyje, atliekanti koronaviruso tyrimus.

V. Zimnickas gimė 1956 metais Uliūnuose, Panevėžio rajone. Baigė Vilniaus inžinerinį statybos institutą (dabar – Vilniaus Gedimino technikos universitetas) ir Vilniaus universitetą.

1992–1996 metais buvo Seimo narys, Ekonomikos komiteto pirmininkas, vėliau vadovavo įmonėms „Vitoma“, „Limeta“, „TT Logistic“ ir „Puntukas“, o nuo 2015 metų – Nacionalinei visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijai.

V. Zimnickas taip pat buvo Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos, Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidiumo narys, Lietuvos kerlingo asociacijos prezidentas.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis reiškia užuojautą dėl netekties

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis savo ir Seimo vardu reiškia užuojautą Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos vadovo V. Zimnicko artimiesiems.

„Nuoširdi Vytauto Zimnicko tarnystė Seime bei Lietuvos verslo sektoriuje, taip pat kaip ir išties sunkus darbas ekstremaliomis sąlygomis pastaruoju metu buvo ryžto ir atsidavimo pavyzdžiai. Reiškiu nuoširdžią užuojautą šeimai, artimiesiems ir bičiuliams“, – teigė parlamento vadovas.

Šią sunkią netekties akimirką Seimo pirmininkas V. Zimnicko artimiesiems ir kolegoms linki stiprybės.

Premjeras reiškia užuojautą

Premjeras Saulius Skvernelis reiškia nuoširdžią užuojautą dėl Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos vadovo V. Zimnicko mirties.

„Anapilin iškeliavo buvęs Seimo narys, verslo bendruomenės atstovas, visuomenininkas Vytautas Zimnickas. Pastaruoju metu jis garbingai vykdė patikėtas pareigas ekstremaliomis sąlygomis, rodydamas ryžto ir atsakomybės pavyzdį. Reiškiu nuoširdžią užuojautą šeimai, artimiesiems, bičiuliams ir kolegoms“, – sakoma premjero užuojautoje.

Sveikatos apsaugos ministras reiškia užuojautą netekties

Žinia apie netikėtai užgesusią V. Zimnicko gyvybę, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu buvo didžiulis sukrėtimas ir netektis visiems jį pažinojusiems.

Pasak ministro, V. Zimnickas buvo ne tik puikus žmogus, bet ir atsakingas, savo darbui atsidavęs kolega. O jo indėlis, koordinuojant šalies laboratorijų darbą koronaviruso (COVID-19) pandemijos metu, buvo vienas iš reikšmingų veiksnių, suvaldant šią grėsmę Lietuvoje ir tokiu būdu apsaugant Lietuvos žmonių sveikatą ir net gyvybes.

Šią sunkią valandą, A. Veryga reiškia nuoširdžią užuojautą velionio šeimai, artimiesiems ir linki visiems stiprybės.