Lietuvoje

2015.11.16 11:32

VSD vadovas: verta galvoti apie krizių valdymo centro kūrimą

ELTA2015.11.16 11:32

Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Darius Jauniškis sako, kad vyriausybei verta svarstyti krizių valdymo centro sukūrimą, kuris galėti adekvačiai reaguoti į teroristinius išpuolius.

Pirmadienį VSD vadovas D. Jauniškis ir vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis vyriausybės pasitarimo metu su premjeru Algirdu Butkevičiumi taip pat aptarė saugumo padėtį Lietuvoje po atakų Paryžiuje.

„Buvo pasiūlyta atkreipti dėmesį į krizių valdymo centro kūrimą, kuris galėtų reaguoti greičiau į tokius įvykius ir būtų imtasi priemonių daug anksčiau“, – po susitikimo žurnalistams kalbėjo D. Jauniškis.

„Paryžiuje buvo sureaguota labai greitai, ir manau, mes taip pat turėtume eiti tuo keliu, jeigu kažkas atsitiktų pas mus, kad mes galėtume reaguoti kuo skubiau“, – kalbėjo VSD vadovas.

D. Jauniškio teigimu, Lietuvoje stebima apie 50 asmenų, kurie „galėtų“ būti linkę į ekstremizmą, tačiau tai jokiais būdais nereiškia, kad jie gali būti įvardijami teroristais. VSD vadovas nekomentavo, ar šie asmenys gali kontaktuoti su užsienyje esančiais radikalais.

D. Jauniškis taip pat siūlo nesieti į Lietuvą atvyksiančių pabėgėlių su teroristais ir mano, kad jų atvykimas lietuviams padės geriau suprasti kitų kultūrų mąstyseną ir radikalizmo atsiradimo priežastis.

„Nežiūrėkime į kiekvieną pabėgėlį kaip į potencialų teroristą. Jūs supraskite, kad didžioji dauguma jų yra ekonominiai migrantai, kurie bėga nuo karo. Jeigu dabar mes pradėsime juos matyti kaip potencialius (teroristus, – ELTA), tai būtų didžiausia klaida“, – kalbėjo D. Jauniškis.

Anot Užsienio reikalų ministerijos, per išpuolius Paryžiuje lietuviai nenukentėjo. Vidaus reikalų ministro S. Skvernelio teigimu, dėl atakų Prancūzijoje grėsmės lygis Lietuvoje nėra keičiamas į didesnį, tačiau Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) vykdys griežtesnę žmonių patikrą prie vidinių ir išorinių šalies sienų, taip pat oro uostuose.

Negalutiniais duomenimis, naktį iš penktadienio į šeštadienį per koordinuotas atakas Prancūzijos sostinėje žuvo daugiau kaip 130 žmonių, dar 350 sužeista. Prancūzijos žiniasklaidos skelbiamais duomenimis, tarp žuvusiųjų yra apie 20 užsieniečių. Po išpuolių Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as paskelbė šalyje nepaprastosios padėties režimą ir sugriežtino sienų kontrolę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.