Lietuvoje

2015.11.16 12:56

Jonavoje evakuota dalis daugiabučio – sumaištis dėl įtartino radinio

15min.lt 2015.11.16 12:56

Jonavoje prie daugiabučio – sumaištis dėl įtartino paketo. Pirmadienio rytą Jonavoje specialiosios tarnybos sukeltos ant kojų dėl įtartino radinio prie gyvenamojo namo Lietavos gatvėje.

Jonavoje pirmadienio rytą – sumaištis ir sujudimas.

Prie vieno daugiabučio pastebėtas paliktas neaiškus daiktas, įvyniotas į juodą maišą.

Apie radinį pranešta policijai.

Įvestas saugumo planas „Skydas“: evakuojami gyventojai, laukiama išminuotojų.

Jonavoszinios.lt pasakoja, kad tamsios spalvos paketą kažkas paliko prie Lietavos g. 27-uoju numeriu pažymėto namo.

Įvedus planą „Skydas“, iš vienos laiptinės evakuoti gyventojai.

Aplinkinių gyventojų teigimu, moteris, pranešusi apie įtartiną radinį, pirmadienio rytą pastebėjo po laiptinę vaikštančius du vyrus, o vėliau jie slampinėjo ir greta namo.

Prie daugiabučio budi policijos, ugniagesių ir medikų pajėgos, buvo laukiama „Aro“ išminuotojų. Liudininkų teigimu, antiteroristinių operacijų rinktinės išminuotojai apie 11 val. jau atvyko į įvykio vietą ir aiškinasi situaciją.

Išminavimo operaciją stebi „Jonavos žinių“ korespondentė Jurgita Lieponė. Prieš vidurdienį ji informavo, atvykę „Aro“ išminuotojai neutralizavo prie daugiabučio paliktą juodos spalvos paketą. Atvykus „Aro“ pareigūnams buvo padidintos apsaugos zonos.

Paketo neutralizavimo operacija užtruko maždaug valandą. Iki laiptinės išminuotojai leido robotą, o netrukus pasigirdo ir sprogimo garsas.

Kaip „Jonavos žinioms“ sakė Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ vadas Viktoras Grabauskas, išminuotojai panaudojo vandens patranką.

„Gavome pranešimą apie paliktą rankinę, kurią lyg galėjo palikti du piliečiai. Panaudojus vandens patranką nustatyta, kad sprogmenų nėra. Įvykio vietą dar apžiūrės ekspertai“, – sakė V. Grabauskas.