Lietuvoje

2020.07.14 10:40

Išvados po tragiškos pareigūno žūties: prastas mikroklimatas darbe ir paviršutiniška informacijos apie ginklus patikra

LRT.lt2020.07.14 10:40

Baigtas Telšių apskr. vyriausiojo policijos komisariate vykdytas veiklos auditas. Jam atlikti Policijos departamentas buvo sukūręs darbo grupę, kuriai vadovavo policijos generalinio komisaro pavaduotojas Arūnas Paulauskas. Bendras veiklos vertinimas geras, tačiau atrasti trūkumai – sudėtingi pavaldinių ir vadovų santykiai, prastas mikroklimatas, taip pat neskirta pakankamai dėmesio nelegalių ginklų kontrolei, rašoma Policijos departamento pranešime.

Auditui atlikti taip pat buvo pasitelkti Policijos departamento Veiklos analizės ir kontrolės valdybos, Viešosios policijos valdybos, Pajėgų valdymo valdybos ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro darbuotojai.

Audito metu išsamiai patikrinta komisariato veikla, dokumentacija, prevencinis darbas, vykdomi ikiteisminiai tyrimai ir pareiškimų nagrinėjimas, pareigūnų mokymai ir kita aktuali informacija.

Auditoriai konstatavo, kad bendras veiklos vertinimas yra geras, sisteminių trūkumų nenustatyta, tačiau identifikuotos tam tikros problemos, būtina stiprinti kontrolės funkciją. Auditoriai atkreipė dėmesį į sudėtingus vadovų ir pavaldinių santykius, dėl ko komisariate vyrauja prastas darbinis mikroklimatas.

Trūkumų nustatyta ir tikrinant kriminalinės žvalgybos veiklą, o konkrečiai – gautą informaciją apie disponavimą nelegaliais šaunamaisiais ginklais, brakonieriavimą. Nustatyta, kad gauta žvalgybinė informacija buvo tikrinama paviršutiniškai, o vadovai neskyrė pakankamai dėmesio šios veikos kontrolei, kas lėmė, kad asmenys turėjo galimybę disponuoti nelegaliais ginklais. Tai iš dalies galėjo lemti ir nelaimingą įvykį, kuomet buvo nušautas Mažeikių r. policijos komisariato pareigūnas.

Po audito išvadų, parengtas išsamus trūkumų šalinimo planas, kurio įgyvendinimas bus derinamas su auditoriais. Audito išvadas Telšių apskr. vyriausiojo policijos komisariato kolektyvui pristatytos penktadienį. Audito rekomendacijos bus pateiktos visoms šalies policijos įstaigoms, siekiant pašalinti analogiškus galimus trūkumus kituose policijos komisariatuose.

LRT.lt primena, kad auditas imtas vykdyti po to, kai Mažeikių r. įvykio metu buvo nušautas pareigūnas. Policijos departamento Imuniteto valdyboje toliau atliekamas tarnybinis patikrinimas dėl tragiško įvykio.

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7
Mokiniai, mokykla, Jono Pauliaus II gimnazija, mokiniai, mokykla, abiturientai

Lietuvoje

2020.08.05 15:20

Lingienė: tendencijos rodo, kad mokslo metai galėtų prasidėti įprastai Kitą savaitę grįžusiesiems iš Lenkijos gali tekti izoliuotis

33