Lietuvoje

2020.07.14 09:05

Tamašunienė: pranešimų apie saviizoliacijos pažeidimus labai sumažėjo

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2020.07.14 09:05

Europai neprarandant budrumo dėl galimos antros koronaviruso bangos, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė sako, kad kol kas grąžinti sausumos sienų patikros nėra reikalo, o taip pat pastebi pranešimų apie saviizoliacijos pažeidimus sumažėjimą.

Praėjusią savaitę iki rugpjūčio 15 d. pratęstos patikros taisyklės atvykstantiems į Lietuvą oro ir vandens transportu, tačiau pasienį kertantys sausuma tokių procedūrų išvengia. Pasak R. Tamašunienės, esama epidemiologine situacija nėra tokia pavojinga, kad reikėtų grįžti prie karantino laikotarpiu taikytų priemonių.

„Tai reikštų, jeigu mes tikrintume, kad vėl būtų uždarytos sienos. Tikrai šiuo metu nėra tokia sudėtinga situacija, kad žmones laikytume įtampoje ir jie negalėtų keliauti į artimesnę valstybę, kur epidemiologinė situacija yra gera“, – LRT RADIJO laidai „Ryto garsai“ sakė ministrė.

„Jeigu mes pradėtume tikrinti patruliavimo būdu, neuždarant sienos, neišvengtume pagudravimų, nes sudėtinga nustatyti, iš kokios valstybės tu grįžti – ar iš šiuo metu sąraše esančio Liuksemburgo ar tu tiesiog važiuoji iš Lenkijos ar kitos valstybės“, – pridūrė ji. Naudoti tokiai patikrai pasieniečių pajėgas šiuo metu esą būtų neracionalu.

Lietuvos piliečiai gali atvykti į šalį iš bet kurios šalies, tačiau grįžus iš kai kurių numatoma privaloma 14 dienų saviizoliacija. Jų sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną savaitę, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją. Praėjusią savaitę saviizoliacija buvo privaloma grįžus iš 58 valstybių.

R. Tamašunienė sako, jog geras ženklas yra tai, kad pranešimų apie saviizoliacijos pažeidimus mažėja.

„Bendrasis pagalbos centras gauna pranešimus, ir aš kasdien gaunu suvestinę, – žmonės kreipiasi ir informuoja, žinodami, kad žmonėms paskirta izoliacija. Kaimynai, netgi seniūnijos, bendruomenės atstovai (informuoja) ir tada policija įspėja tą žmogų, (...) susisiekia taip pat, be abejo, su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru – mes turime bendrą duomenų sistemą apie žmones, kuriems reikalinga saviizoliacija. Tie žmonės yra tikrinami, jeigu pranešama, kad nesilaiko. Ką noriu pabrėžti, tų atvejų tikrai labai mažėja ir toje bendroje suvestinėje mes matome pavienius atvejus, jeigu anksčiau būdavo šimtais“, – LRT RADIJUI sakė ministrė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.