Lietuvoje

2020.07.13 16:00

Vyriausybės atstovas skųs teismo nutartį dėl mokesčių už Kauno miesto darželius

Birutė Mačienė, ELTA2020.07.13 16:00

Pirmadienį Vyriausybės atstovas Kauno bei Marijampolės apskrityse Andrius Cechanavičius naujienų agentūrai ELTA patvirtino, kad aukštesnės instancijos teismui skųs teismo nutartį dėl mokesčių už Kauno darželius.

Penktadienį Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmuose buvo paskelbta nutartis nutraukti administracinę bylą, inicijuotą dėl pernai priimto Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimo nuo 2020–ųjų sausio taikyti didesnius mokesčius už darželius kitų savivaldybių vaikams.

Į šį teismą, primena ELTA, prašydamas ištirti, ar Kauno miesto tarybos sprendimas teisėtas ar ne, dar vasarį su pareiškimu kreipėsi Vyriausybės atstovas Kauno bei Marijampolės apskrityse Andrius Cechanavičius.

Pagal minimą sprendimą, nuo 2020–ųjų pradžios nustatytas atlygio už ikimokyklinio ugdymo paslaugas dydis ne Kauno mieste gyvenamąją vietą deklaravusių šeimų vaikams siekia 9,20 euro už kiekvieną vaiko lankytą ar nelankytą, bet nepateisintą dieną. Jei abudu vaiko tėvai yra Kauno miesto gyventojai, šio miesto savivaldybė taiko 8,62 euro lengvatą. Mokėtina suma kauniečiams už vaiko praleistą darželyje dieną – 0,58 euro.

Administracinio teismo kolegija (teisėjai Daina Kukalienė, Asta Urbonienė ir Rimantas Giedraitis) bylą nutraukė dėl to, kad, jų nuomone, Vyriausybės atstovo pareiškime „išdėstyti teiginiai neatitinka teisinių reikalavimų“.

Su tuo nesutinkantis A. Cechanavičius sako, kad teismo pateikti argumentai, žvelgiant iš Vyriausybės atstovo tarnybos pozicijų, – labai silpni.

„Teismas nuo vasario nieko taip ir nenagrinėjo. Buvo surengtas vienas labai trumpas, vos keliolika minučių ar kiek ilgiau trukęs posėdis, bet mūsų nepaprašyta nieko patikslinti ar ką papildomai pateikti. Todėl būtinai skųsim teismo nutartį dar ir dėl to, kad svarstomu klausimu būtų suformuota teismų praktika. Nes tai, kas dabar galioja Kaune pagal miesto savivaldybės tarybos sprendimą, gali pasikartoti ir Vilniuje, ir Klaipėdoje ar dar kitoje Lietuvos vietovėje. Tai – santykiai tarp kaimyninių savivaldybių, kurie, mūsų manymu, diskriminuoja vienos ir tos pačios Lietuvos valstybės vaikus“, – sakė Eltai Vyriausybės atstovas Kauno bei Marijampolės apskrityse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt