Lietuvoje

2020.07.13 15:01

Karbauskis grasina Vilniaus savivaldybei nutraukti Lukiškių aikštės panaudos sutartį

Šimašius: matau įsižeidusio politiko didelį įgeidį, atnaujinta 16.28
Ramūnas Jakubauskas, BNS2020.07.13 15:01

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako manantis, kad reikėtų nutraukti panaudos sutartį, kuria Lukiškių aikštė sostinėje išnuomota Vilniaus miesto savivaldybei.

„Aš manau, kad klausantis to, ką sako Vilniaus meras, tai, matyt, kad tą sutartį reikia nutraukti, kad Vilnius su savo visokiais sprendimais, kurie niekaip negalimi šitos aikštės atžvilgiu – su pliažais ir taip toliau, jau nebegalėtų nieko ten daryti“, – pirmadienį žurnalistams Vilniuje sakė R. Karbauskis.

„Šita aikštė yra valstybinė, tik išnuomota, panaudos sutartimi atiduota“, – teigė valdančiųjų lyderis.

Jis pridūrė manantis, kad sprendimas nutraukti sutartį būtų teisingas, o toliau dėl sprendinių pačioje aikštėje spręstų Vyriausybė ir Seimas.

„Manau, kad toks sprendimas būtų teisingas, tada Vyriausybė ir Seimas turės visas teises šitai aikštei priiminėti sprendimus“, – tvirtino R. Karbauskis.

„Kad ten nėra Vyčio, kad ten dabar pliažai, tai yra tik dėl to, kad Vilnius yra su tokia valdžia“, – kalbėjo jis.

Politiko teigimu, perdavus Lukiškių aikštę tvarkyti Vyriausybei, sprendimai būtų priimami greitai.

Seimas praėjusią savaitę priėmė Lukiškių aikštės Vilniuje memorialinio statuso įstatymą, kuriuo nustatoma, kad Lukiškių aikštė Vilniuje yra pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė su Vyčio monumentu.

Įstatyme įrašyta, kad Lukiškių aikštė turi būti tvarkoma užtikrinant rimtį bei deramą pagarbą kovotojams ir sukilėliams, o jos naudojimas negali prieštarauti viešajai tvarkai bei gerai moralei.

Įstatymą dėl specialaus Lukiškių aikštės statuso parengė valdantieji reaguodami į Vilniaus valdžios sprendimą Lukiškių aikštėje įrengti laikiną paplūdimį. Dalis politikų tvirtina, kad taip parodyta nepagarba laisvės kovos dalyvių atminimui.

Įstatymas parlamente svarstytas ir priimtas skubos tvarka.

Jo kritikai teigia, kad įstatymas skirtas vienai aikštei, jis pažeidžia savivaldos autonomiją, be to, negali būti pritaikytas atgaline data.

1660 kvadratinių metrų ploto paplūdimys Lukiškių aikštės dalyje prie Gedimino prospekto įrengtas birželio viduryje: atvežta apie 300 kubinių metrų smėlio, pastatyti gultai, hamakai, padaryta tinklinio aikštelė.

Pagal sumanymą paplūdimys aikštėje turi būti visą vasarą, greta jo iki liepos pabaigos stovės didžiulis ekranas, kurio turiniu rūpinasi „Telia“, – kiekvieną vakarą čia bus rodomi „Telia TV“ filmai, serialai, koncertai, o dieną – Baltijos jūros vaizdai.

Šimašius: matau įsižeidusio politiko didelį įgeidį

Sostinės meras Remigijus Šimašius, kalbėdamas apie „valstiečių“ lyderio R. Karbauskio grasinimus nutraukti Lukiškių aikštės panaudos sutartį, sako kol kas matantis vieno įsižeidusio politiko didelį įgeidį, o ne argumentus.

„Sutartys nutraukiamos remiantis teisės aktais ir argumentais, o kol kas matau vieno įsižeidusio politiko Seime didelį įgeidį“, – BNS perduotame atsakyme cituojamas R. Šimašius.

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7
Mokiniai, mokykla, Jono Pauliaus II gimnazija, mokiniai, mokykla, abiturientai

Lietuvoje

2020.08.05 15:20

Lingienė: tendencijos rodo, kad mokslo metai galėtų prasidėti įprastai Kitą savaitę grįžusiesiems iš Lenkijos gali tekti izoliuotis

33