Lietuvoje

2020.07.13 14:13

Galutinis „valstiečių“ rinkimų sąrašas – vietos atsirado ir Vyriausybės kancleriui, ir Lukui Savickui

atnaujinta 14.33
Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.07.13 14:13

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) paskelbė galutinį rinkimų sąrašą. Jau anksčiau paskelbta, kad pirmąsias tris vietas sąraše užims premjeras Saulius Skvernelis, partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Kaip pirmadienį sakė R. Karbauskis, ketvirtoji sąraše įrašyta Aušrinė Norkienė, penktoji vieta skirta Tomui Tomilinui. Šeštoje vietoje partijos nariai išreitingavo parlamentinio švietimo ir mokslo komiteto pirmininką Eugenijų Jovaišą, septintoje vietoje įrašyta Agnė Širinskienė. Aštuntąją vietą sąrašė LVŽS paskyrė Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkui Valiui Ąžuolui, devintąją – Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkei Guodai Burokienei. Pirmąjį sąrašo dešimtuką užbaigė Jonas Jarutis.

„Valstiečiai“ paskelbė galutinį rinkimų sąrašą: jame – ir rinkimuose anksčiau nedalyvavęs Linas Kukuraitis

„Valstiečių“ sąraše vieta atsirado ir Vyriausybės kancleriui Algirdui Stončaičiui, jis įrašytas 13-oje vietoje. Keturioliktasis sąraše – premjero patarėjas, buvęs žemės ūkio ministras Giedrius Surplys. Taip pat sąraše įrašytas ir Vyriausybės vicekancleris, anksčiau į ekonomikus ir inovacijų ministrus teiktas, bet prezidento nepatvirtintas Lukas Savickas. LVŽS sąraše įrašytas ir rinkimuose anksčiau nedalyvavęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

60-oje sąrašo vietoje įrašyta ir „socialdarbietė“ Rimantė Šalaševičiūtė.

„Visi tarybos nariai turėjo vardinį sąrašą, pristatymą kiekvieno kandidato ir buvo reitinguojama. <...> Iš tikro, mes turėjome kriterijus, į kuriuos prašėme, kad mūsų kolegos atsižvelgtų. Tai yra, kad būtų kiekviename dešimtuke nemažiau trijų moterų. Kitas klausimas, kad mes vertindami Seimo narių darbą, turėjome įrašą tokį, kad jei Seimo narys, dirbdamas frakcijoje nelankytų posėdžių ar būtų balsavimai, kurie prieštarautų mūsų vertybėms, į tai galėjo valdyba atsižvelgti“, – teigė R. Karbauskis.

Jis sakė manantis, kad rinkimų sąrašas yra optimalus, o visi Seimo nariai yra pirmajame 50-uke. R. Karbauskis sakė, kad korekcijų sąraše gali būti jei kandidatai nesusitvarkys dokumentų ar jei kandidatai apsigalvos. Jis taip pat teigė, kad sąraše yra keturi kandidatai iš visuomeninio rinkimų komiteto „Vieningas Kaunas“, kuriam vadovauja Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

„Pagrindas yra tie žmonės, kurie ketverius metus dirbo Seime, Vyriausybėje, visi turintys daug patirties, kiekvieną iš jų visuomenė žino, gali vertinti. Visi atsakingi, visi įrodė savo darbu, kad gali tarnauti Lietuvai“, – komentavo LVŽS vedlys.

Praėjusį mėnesį „valstiečių“ taryba buvo nutarusi kai kuriose vienmandatėse apygardose remti koalicijos partnerių Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) kandidatus. Tiesa, dabar tokio susitarimo atsisakyta. R. Karbauskis teigė, kad toks sprendimas priimtas todėl, kad LSDDP atstovai Seime prieštaravo LVŽS ir parlamente pritarė idėjai leisti pliažuose prekiauti alkoholiu.

„Buvo anksčiau daugiau tų balsavimų, bet mes jų nelaikėme priežastimi atšaukti tą susitarimą, bet paskutinis lašas šitoje situacijoje buvo balsavimas dėl to, kad pliažuose bus galima pardavinėti alkoholį. Tai, mūsų nuomone, nereikalinga. Tai yra jau verybinis balsavimas. Mes nežinojome, kad jie taip balsuos, mums buvo netikėta“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Populiariausi

Medikai

Lietuvoje

2021.01.22 09:32

Infekcija pasiglemžė nė 40-ies neturėjusio žmogaus gyvybę, su COVID-19 kovojo ilgiau nei mėnesį per parą – 1032 nauji atvejai, mirė 29 asmenys, 1453 pasveiko, atnaujinta 12.25

8
Gintautas Paluckas

Lietuvoje

2021.01.22 17:49

Postą paliekantis Paluckas: vidinis karas partijoje akivaizdžiai gresia Olekas dalyvaus rinkimuose ir neatmeta, kad sugrįžtų atskilę „socdarbiečiai“; atnaujinta 20.40

10