Lietuvoje

2020.07.13 13:32

Informacinių technologijų egzaminą laikę abiturientai žino, kuo dirbs ateityje ir kad gerai uždirbs

paskelbtos egzamino užduotys
Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.07.13 13:32

Viena užduotis buvo sudėtinga, visos kitos – lengvos arba pusėtinai lengvos. Taip informacinių technologijų valstybinį egzaminą įvertino dažnas Vilniuje egzaminą laikęs abiturientas.

Informacinių technologijų valstybinį egzaminą pirmadienį laikė 2575 šalies abiturientai, 166 Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklos virto egzaminų centrais. Prieš metus šį egzaminą laikė 2437 jaunuoliai, išlaikė 96,88 proc. 25,97 proc. pelnė 86-100 balų.

Su egzamino užduotimis galite susipažinti čia.

Paniro į kompiuterinius žaidimus

Į kompiuterinių žaidimų kūrimą stačia galva paniręs ir kol kas neketinantis iš ten trauktis Vilniaus Žvėryno gimnazijos abiturientas Joris Gagilas neabejoja, kad egzamino rezultatas bus geras.

„Viena programavimo užduotis buvo sudėtinga, bet visos kitos lengvos“, – sakė mokykloje vien dešimtukus už informatiką gaudavęs, o ir į egzamino aukščiausią įvertinimą besitaikantis vaikinas.

Nuo vaikystės jis žino, kad rinksis informacinių technologijų kelią. Vaikinas ketina studijuoti Vilniaus ar Kauno technologijos universitete.

„Kažkurioje klasėje pradėjau programuoti, man patiko. Visada patiko žaisti kompiuterinius žaidimus“, – sakė Joris.

Jis mano, kad programavimas – tiek dabarties, tiek ateities profesija.

„Visi sako, kad programuotojai gerai uždirba“, – neslėpė vaikinas, kad ir ši priežastis nebuvo paskutinė renkantis ateities kelią.

Vyks studijuoti į Kauną, kad išmoktų gyventi

„Drąsiai sakyčiau, kad egzaminas buvo prie sunkesnių. Galiu palyginti su ankstesnių metų egzaminų užduotimis. Teorinė dalis, kuriai skyriau daugiau laiko, buvo vidutinio sunkumo. Tekstinė dalis – lengvesnė, o programavimas, drąsiai galiu sakyti, buvo sudėtingas – buvo įvairių kabliukų, niuansų. Bet įmanoma įveikti“, – įspūdžiais po egzamino dalijosi taip pat Žvėryno gimnaziją baigęs vilnietis Šarūnas Baltrušaitis.

Dešimtuku informatiką mokykloje mokęsis vaikinas tikisi, kad į jo egzaminų kraitę įkris 70 procentų įvertinimas.

Penkerius metus jis ypatingą dėmesį ir daug savo laiko skiria programavimui, mokosi to papildomai. Prieš tiek metų jis ir apsisprendė, kad studijuoti rinksis informacines technologijas.

„Domėjausi domėjausi, klimpau vis giliau. Patinka žaidimai. Manau, visi, kurie eina laikyti informacinių technologijų egzamino, su tuo susiję“, – šypsojosi Šarūnas. Tiesa, dabar jis labiau linkęs į programų telefonams kūrimą.

„Ateityje gal bus prie kokios programėlės įrašytas ir mano vardas“, – sakė abiturientas.

Jis ketina studijuoti Lietuvoje.

„Prioritetas – Kaunas. Noriu išmokti gyventi. Kai nereikia rūpintis nei maistu, nei drabužiais, sudėtinga to išmokti“, – sakė aštuoniolikmetis vilnietis. Jis tikisi, kad studijų metu pavyks ir dirbti pagal specialybę.

„Tai yra pelningas darbas, potencialo daug tiek dabar, tiek ateityje. Gali dirbti bet kur pasaulyje. Kol kas planuoju mokytis ir gyventi Lietuvoje. Man čia gerai ir patinka“, – sakė Šarūnas.

Jau uždirba iš grafinio dizaino

Abiturientas Deividas Tomas Kareckas už informatiką gimnazijoje turėjo devynetą ir ketina studijuoti grafinį dizainą Vilniaus dailės akademijoje, todėl jam ir reikėjo informacinių technologijų egzamino.

„Patinka piešti, ypač logotipus, kurti svetainių dizainą“, – sakė D. T. Kareckas.

Iš to jis jau valgo ir duoną – kūrė logotipą savo tėvo logistikos įmonei, kitoms bendrovėms.

„Vaikystėje patiko žaisti kompiuteriu, o vėliau perėjau jau prie rimtesnių dalykų“, – sakė vaikinas.

Vilniaus „Žemynos“ gimnazijos abiturientas Deividas Novokunskas neketina stoti į informacines technologijas. Jis norėtų studijuoti ekonomiką Vilniaus universitete arba finansų inžineriją Vilniaus Gedimino technikos universitete.

Į matematiką linkusiam ir dešimtukais ją besimokiusiam vaikinui IT egzaminas buvo atsarginis variantas, mat, jei surinksiąs už šį egzaminą daugiau balų nei už anglų kalbą, bus pravarčiau įskaičiuoti informatikos balus.

Anot jo, egzaminas nebuvo lengvas.

Įžvelgia gerų perspektyvų

Kaip sakė Vilniaus „Gabijos“ gimnazijos abiturientas Ernestas Švelnikas, bendrai paėmus, egzaminas nebuvo sunkus, tačiau jam, besidominčiam IT, sunkesnės, nei tikėjosi, buvo programavimo užduotys. Jis vienas pirmųjų išėjo po egzamino iš egzaminų centru virtusios gimnazijos Vilniaus Pašilaičių mikrorajone.

Mokykloje informatiką vaikinas mokėsi devynetu, šio dalyko jam reikės stojant į aukštąją mokykloje. Ernestas ketina rinktis multimedijas Vilniaus universitete.

„Ateityje vis labiau bus naudojamos informacinės technologijos, tad jas išmanyti reikės dar labiau nei kad dabar. Manau, kad gana daug uždirba tie, kurie moka gerai programuoti. Programavimas bus didelė ir svarbi visų gyvenimo dalis“, – sakė E. Švelnikas.

Populiariausi