Lietuvoje

2020.07.13 12:52

Nausėda ragina politikus nesikišti į Lukiškių aikštės projektą: neįsijauskime į menininkų vaidmenį

atnaujinta 13.03
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.07.13 12:52

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia manantis, kad valdžia neturėtų spręsti, koks monumentas turėtų būti sostinės Lukiškių aikštėje arba kaip ši aikštė turėtų atrodyti. Šalies vadovas tikina, jog aikštės projektu turi rūpintis kūrėjai, menininkai, o ne valdininkai.

„Pirmiausia, neįsijauskime per daug į menininkų vaidmenį. Politikai turėtų dirbti savo darbą: Seimas turi dirbti savo darbą, savivaldybė taip pat turi užsiimti savo atsakomybėmis. O menininkai, kūrėjai arba projekto tobulintojai turėtų atsakyti į klausimus, kokio projekto ten labiausiai reikėtų“, – pirmadienį žurnalistams Kruonyje sakė G. Nausėda, sulaukęs klausimo, kaip, jo manymu, turėtų būti įgyvendintas specialius Lukiškių aikštei skirtas įstatymas.

LRT.lt primena, kad Vilniaus savivaldybės sprendimas įrengti dirbtinį paplūdimį Lukiškių aikštėje sukėlė aštrias diskusijas visuomenėje. Seimas savo ruožtu priėmė įstatymą, kuriuo numatyta, kad Lukiškių aikštės memorialiniai akcentai turi būti formuojami su laisvės kovų akcentais, o aikštės erdvės tvarkymas negalės prieštarauti „gerai moralei“. Pataisomis numatyta, kad aikštėje turėtų būti pastatytas, įrengtas Vytis.

G. Nausėda šį įstatymą pasirašė. Pirmadienį jis tikino, kad vienos ar kitoks sprendimas dėl Lukiškių aikštės turėjo būti priimtas, mat, šalies vadovo manymu, iki šiol buvo sunku įsivaizduoti, kas šioje aikštėje turėtų būti.

„Šiuo metu mes tiesiog ėjome ne į gylį, o į plotį – ten atsirasdavo vis naujų dalykų toje aikštėje, kol galiausiai buvo sudėtinga įsivaizduoti, kas toje aikštėje turėtų būti“, – komentavo prezidentas.

G. Nausėda pakartojo, kad vis dėlto ne politikai, o Lukiškių aikštės kūrėjai turėtų atsakyti į visus klausimus, susijusius su aikštės projekto tobulinimu.

„Būtų daugiau negu keista, jeigu dabar pradėtumėme mes dar kurti ir projektus Lukiškių aikštei. Tai, žinoma, galima laisvalaikiu tuo užsiimti, bet aš konkurse nedalyvausiu“, – tvirtino šalies vadovas.

G. Nausėda teigė abejojantis, ar žodžiai „perimti“, „užvaldyti“ šiam kontekste tikrai tinka. Vis dėlto prezidentas teigė manantis, kad šiuo metu niekas jau nebenori eskaluoti Lukiškių aikštės klausimo ir pridūrė tikintis, jog aistros dėl aikštės nurims.

„Manau, kad geriausia, kaip ir dėl Nacionalinio stadiono statybos, būtų ieškoti sprendimo visiems, susėdus kartu už stalo, o ne mėginti čia špilkuoti vienas kitą. Manau, kad tikrai tie sprendimai bus rasti, tikiuosi, kad tai padės nuraminti aistras, kurios kilo, tiesą sakant, nevisiškai aišku, dėl ko. Turbūt Lietuva tikrai jau yra pakankamai laiminga šalis, jeigu gali leisti sau tiek kontraversijų dėl smėlio ir paplūdimio Lukiškių aikštėje“, – kalbėjo G. Nausėda.

Kartu šalies vadovas paragino užsiimti svarbesniais darbais, primindamas, kad pavyzdžiui, savaitgalį vyks Europos Vadovų Tarybos posėdis.

„Užsiimkime tikrai tuo, kas yra šiuo metu Lietuvoje svarbiausia“, – tikino prezidentas.

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7
Mokiniai, mokykla, Jono Pauliaus II gimnazija, mokiniai, mokykla, abiturientai

Lietuvoje

2020.08.05 15:20

Lingienė: tendencijos rodo, kad mokslo metai galėtų prasidėti įprastai Kitą savaitę grįžusiesiems iš Lenkijos gali tekti izoliuotis

33