Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.15 09:56

D. Jauniškis: įtarimų keliantys asmenys nebūtinai siejami su Islamo religija

Valstybės saugumo departamento vadovas teigia, kad Lietuvoje stebimi apie pusė šimto asmenų, kurie potencialiai gali būti siejami su tarptautiniu terorizmu.

Tačiau Darius Jauniškis tvirtina neturintis duomenų, kad Lietuvoje būtų asmenų, kurie būtų daug kartų lankęsi Sirijoje ir kariavę šioje šalyje.

Kalbėdamas LRT TELEVIZIJAI, D. Jauniškis pabrėžia, kad įtarimų keliantys asmenys nebūtinai siejami su Islamo religija.

„Aš galiu pasakyti abstrakčiais skaičiais – apie 50 gal gali būti, kurie potencialiai galėtų būti siejami, tačiau tokių duomenų neturime. Asmenys tiesiog yra stebimi, keičiamasi informacija su užsienio partneriais, stebimas jų judėjimas. Kitas dalykas, kad taip pat gali būti atvažiuojančių – atvažiuojantys taip pat stebimi. Nereikėtų šito dalyko sieti su Islamu. Yra ir kitų religijų žmonių, kurie gali potencialiai vykdyti tuos aktus. Tai jie ir yra stebimi. Kol kas kokių nors paaštrėjimų mes nepastebime“, – sako Valstybės saugumo departamento vadovas D. Jauniškis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi