Lietuvoje

2015.11.15 09:38

Vilniuje bus paminėta diena žuvusiems keliuose atminti

BNS2015.11.15 09:38

Vilniuje savaitgalį pažymint Pasaulinę dieną žuvusiems eismo įvykiuose atminti, sostinės Katedros aikštėje sužibs šviesos instaliacija.

Kaip pranešė savivaldybė, instaliaciją-gyvybės medį sudarys 1500 lempučių, kurių kiekviena simbolizuoja „užgesusį“ žmogų – tiek jų buvo prarasta per pastaruosius penkerius metus.

Kaip teigia akcijos organizatoriai, ši akcija – pagarbos gyvybės netekusiems ir jų įskaudintiems artimiesiems išraiška.

Šviesos instaliaciją bus galima pamatyti sekmadienį ir pirmadienį. Akciją organizuoja Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentai iš jaunųjų kelininkų klubo „Kelelis“, Lietuvos automobilių kelių direkcija ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Pasaulinė kelyje žuvusiems atminti diena minima nuo 2005 metų. Ją minėtina diena paskelbė Jungtinės Tautos bei Pasaulio sveikatos organizacija. Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kasdien keliuose žūstančius ir sužalojamus žmones. Transporto priemonių vairuotojai ir pėstieji skatinami susimąstyti apie savo ir kitų saugumą keliuose.

Pastaruosius 5 metus Lietuvoje vidutiniškai kasmet užregistruojama beveik 3300 eismo įvykių, kuriuose nukenčia žmonės – žūsta apie 300 žmonių, apie 3900 sužeidžiama.

Policijos duomenimis, šiemet iki lapkričio 13-osios mūsų šalyje eismo nelaimėse jau žuvo 194 eismo dalyviai, iš jų – 11 nepilnamečių. Pernai per metus žuvo 265, užpernai – 256 žmonės.

Pagal žuvusių žmonių skaičių, tenkantį vienam milijonui gyventojų, Lietuva užima vieną iš pirmaujančių vietų tarp Europos šalių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.