Lietuvoje

2020.07.11 14:42

Galutinis TS-LKD kandidatų į Seimą sąrašas: krikdemai išsaugojo pozicijas pirmajame 10-tuke

atnaujinta 15.38
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.07.11 14:42

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) šeštadienį patvirtino galutinį kandidatų į Seimą sąrašą daugiamandatėje apygardoje. Po reitingavimo šį sąrašą pakoregavo partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis ir sąrašo vedlė Ingrida Šimonytė.

TS-LKD kandidatų į Seimą sąrašo pirma pozicija, kuri nėra keičiama, kaip ir anksčiau buvo skelbta, deleguota parlamentarei, buvusiai finansų ministrei I. Šimonytei. Antra vieta, kuri taip pat nėra reitinguojama, atiteko partijos pirmininkui G. Landsbergiui.

Po korekcijų pirmasis sąrašo dešimtukas keitėsi nežymiai, tad krikdemiškojo partijos flango atstovai savo pozicijas išsaugojo. Trečioje sąrašo vietoje liko Laurynas Kasčiūnas, ketvirtoje – Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, penktoje – Paulius Saudargas, šeštoje – Arvydas Anušauskas, septintoje – Agnė Bilotaitė, aštuntoje – Audronius Ažubalis, devintoje – Jurgita Šiugždinienė, dešimtoje – Jurgis Razma.

Antrąjį sąrašo 10-tuką paeiliui sudaro parlamentarai Monika Navickienė, Žygimantas Pavilionis, Vytautas Juozapaitis, Dainius Kreivys, L. Andrikienė, Mykolas Majauskas, Antanas Matulas, Gintarė Skaistė, Kazys Starkevičius ir Aistė Gedvilienė.

„Stengiamės gerbti partijos valią, kuri buvo išreikšta vidinio reitingavimo metu. Kiekvienas atskirai ir visi bendrai yra svarbūs, ir visi yra verti pirmos vietos. Esame ta šluota iš virbų, kurie yra kartu, kad galėtų šluoti. Kartu siekėme, kad sąrašo pirmame dvidešimtuke būtų maksimalus skaičius ir itin kompetentingų mūsų bendruomenės narių moterų. Tikime, kad tiksliau visuomenės sudėtį atspindinti parlamento sudėtis leistų priimti labiau subalansuotus sprendimus“, – sąrašo korekcijų logiką komentavo TS-LKD sąrašo lyderė I. Šimonytė.

Tvirtindama galutinį sąrašą, partijos vadovybė priėmė sprendimą į aukštesnes pozicijas kilstelėti TS-LKD programos rengimo darbo grupės vadovę J. Šiugždinienę (pakelta į 9-tą sąrašo vietą), buvusią europarlamentarę Laimą Liuciją Andrikienę (pakelta į 15-tą sąrašo vietą), TS-LKD vykdomojo rinkimų štabo vadovą Andrių Vyšniauską (pakeltas į 35-tą sąrašo vietą), Lietuvos medikų sąjūdžio vadovo pavaduotoją Jurgitą Sejonienę (pakelta į 70-tą sąrašo vietą) bei visuomeninės organizacijos „Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga“ vadovą Gvidą Rutkauską (pakeltas į 30-tą sąrašo vietą).

Po ankstesnio sąrašo reitingavimo J. Šiugždinienės ir L. Andrikienės pavardžių pirmajame TS-LKD sąrašo 20-tuke nebuvo.

Aukštesnės pozicijos kandidatų į Seimą sąraše taip pat suteiktos suteiktos parlamentarams Andriui Navickui (34-ta), Rasai Petrauskienei (36-ta), Edmundui Pupiniui (43-ia), Justui Džiugeliui (45-ta), buvusiems Seimo nariams Valentinui Stundžiui (38-ta), Sauliui Pečeliūnui (44-ta), Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkei Daliai Asanavičiūtei (48-ta).

I. Šimonytė informavo, kad visi partijos vienmandatininkai pakelti sąraše tarp 73-115 vietos, keli jų atsidūrė ir pirmajame 70-tuke.

Ji TS-LKD Tarybos posėdžio metu taip pat pranešė, kad prie konservatorių sąrašo prisidėjo ir du nauji, žinomi veidai – žurnalistė, visuomenininkė Liudvika Pociūnienė ir Klaipėdos universiteto profesorius Valdas Rakutis. L. Pociūnienei atiteko 29-ta partijos kandidatų į Seimą sąrašo vietą, o V. Rakučiui – 42-ta.

TS-LKD sąrašą užbaigs 141-uoju numeriu įrašytas partijos lyderio G. Landsbergio tarptautinių santykių ir ES politikos patarėjas Matas Maldeikis.

TS-LKD taryba šeštadienį patvirtino likusius kandidatus vienmandatėse apygardose: Mažeikių apygardoje – vicemerę Liną Rimkienę, Mėguvos apygardoje – Palangos miesto tarybos narį Mindaugą Skritulską, į Danės apygardą perkeltas TS-LKD Klaipėdos skyriaus lyderis, buvęs kariuomenės vadas Arvydas Pocius, o Baltijos apygardoje patvirtintas Klaipėdos savivaldybės tarybos narys Audrius Petrošius. Šalčininkų-Vilniaus vienmandatėje apygardoje kandidatuos Kristijonas Bartoševičius. Visi kiti vienmandatininkai buvo patvirtinti TS-LKD Tarybos elektroniniu balsavimu kovą ir gegužę.

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7
Mokiniai, mokykla, Jono Pauliaus II gimnazija, mokiniai, mokykla, abiturientai

Lietuvoje

2020.08.05 15:20

Lingienė: tendencijos rodo, kad mokslo metai galėtų prasidėti įprastai Kitą savaitę grįžusiesiems iš Lenkijos gali tekti izoliuotis

33