Lietuvoje

2020.07.11 11:00

Nuo pirmadienio uždaromas Trakų rajono vaikų darželis: jį lankė koronavirusu užsikrėtęs vaikas, serga jo močiutė

virusas nustatytas ir mirusiam žmogui
BNS2020.07.11 11:00

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti keturi nauji koronaviruso atvejai, bendras užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 1865, šeštadienį informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Visi nauji atvejai – Vilniaus apskrityje, informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Vienas iš patvirtintų atvejų – įvežtinis iš Baltarusijos. Du asmenys – Trakų rajono gyventojai, abu susiję su COVID-19 ligos protrūkiu „Maximos“ sandėlyje, dar vienas atvejis – Ukmergės rajone.

Koronavirusas nustatytas į Lietuvą atvykusiam baltarusiui, dar vienam „Maximos“ darbuotojui ir vienam šio tinklo sandėlio darbuotojo artimajam vaikui, lankančiam darželį. Po mirties COVID-19 diagnozuotas ir Ukmergės rajono gyventojui.

Kaip šeštadienį informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), visi šie nauji per parą patvirtinti atvejai – Vilniaus apskrityje, du iš jų – Trakų rajone, susiję su ligos protrūkiu „Maximos“ sandėlyje.

Taip pat nustatytas vienas įvežtinis atvejis – Baltarusijos piliečiui, kuris su savo artimuoju dirba Lietuvoje. Liepos 9 dieną jie atvyko į Lietuvą, darbovietėje jiems buvo liepta išsitirti. Asmenys pasidarė mokamus COVID-19 tyrimus ir vienam iš jų nustatytas koronavirusas. Šiuo metu įmonėje vykdoma išsamesnė epidemiologinė diagnostika.

Tęsiant epidemiologinę diagnostiką dėl bendrovės „Maxima“ sandėlyje kilusio protrūkio, nustatyti trys sąlytį su jau užsikrėtusiu asmeniu turėję asmenys, koronavirusas diagnozuotas darbuotojo vaikui. Pasak NVSC, vaikas lanko Rūdiškių vaikų lopšelį-darželį „Pasaka“ – penktadienį specialistai davė nurodymą stabdyti darželio veiklą, vykdyti valymą ir dezinfekciją, bus tiriami darbuotojai. Darželinukas simptomų nejaučia.

Anot NVSC atstovų, šiuo metu didžiausią nerimą kelia tai, kad koronavirusu užsikrėtę asmenys neatskleidžia visų savo kontaktų arba meluoja. Kaip sakė šio centro atstovė Rolanda Lingienė, tai leidžia infekcijai plisti.

R. Lingienė sakė, kad nuo pirmadienio bus uždaromas vienas Trakų rajono darželis.

„Nerimą kelia tai, kad Trakų rajone, toje vietoje, kur registruoti COVID-19 atvejai, ne visi atvejai tirti, nes ne visi asmenys nurodė savo kontaktus. Susirgo mažametis, kuris lankė vaikų darželį. Jei būtume žinoję, kad šis vaikas turėjo sąlytį su savo susirgusia močiute, jis būtų buvęs laiku izoliuotas.

Nuo pirmadienio darželis bus uždarytas. Ten yra didelė rizika. Daug darželio lankytojų“, – kalbėjo LRT RADIJUI sakė R. Lingienė.

Iš viso išaiškinti 24 kartu dirbantys sąlytį su užsikrėtusiuoju „Maximos“ sandėlio darbuotoju turėję asmenys, iš jų didelė rizika nustatyta 7 asmenims.

Kitas su protrūkiu „Maximos“ sandėlyje susijęs atvejis nustatytas dar vienam šio sandėlio darbuotojui. Jis
buvo izoliuotas savaitgalį, kai buvo nustatytas atvejis jo kolegai. Asmenys kartu vykdavo į darbą.

Dar vienas atvejis nustatytas Ukmergės rajono gyventojui po mirties. Asmuo mirė liepos 7-ąją, tiriamos užsikrėtimo aplinkybės. Šeimoje nustatyti 4 sąlytį turėję asmenys. Didelę riziką užsikrėsti turėjo policijos tyrėjas, mažą riziką – trys greitosios medicinos pagalbos darbuotojai.

Šiuo metu koronavirusu tebeserga 203 asmenys, 1579 pasveiko, 119 žmonių yra izoliacijoje.

Nuo COVID-19 mirė 79 asmenys, dar 12 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 44 įvežtiniai atvejai.

Per praėjusią parą ištirti 3571 ėminiai, iš viso – 459 tūkst. 404.

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7