Lietuvoje

2015.11.14 17:45

D. Jauniškis: nėra jokių ženklų, kad kažkas galėtų atsitikti ir Lietuvoje

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.11.14 17:45

Šiuo metu Valstybės saugumo departamentas (VSD) jokių indikacijų, kad teroristiniai aktai galėtų vykti Lietuvoje, neturi, specialioje LRT TELEVIZIJOS laidoje sako VSD vadovas Darius Jauniškis. Jis sutinka, kad terorizmo grėsmė egzistuoja visame pasaulyje, bet žaisti procentais neverta: „Dar kartą noriu pabrėžti, kad šiuo metu mes nematome jokių apraiškų, neturime jokių indikacijų, kad kažkas galėtų atsitikti Lietuvoje.“

Į buvusio VSD vadovo Mečio Laurinkaus pastabą, kad departamente greičiausiai trūksta kompetencijų ir žmonių, išmanančių terorizmo grėsmes ir kaip su tuo kovoti, D. Jauniškis atsako, kad „kompetencijos tikrai užtenka, žmonės nėra atleisti ar išsivaikščioję, jie tęsia savo darbą ir stebi situaciją“.

Taip pat M. Laurinkus LRT TELEVIZIJAI užsiminė, kad VSD buvo specialus antiteroristinis padalinys, kuris vėliau buvo išardytas. D. Jauniškis patvirtina, kad tas padalinys buvo išardytas, bet dabar ta funkcija atnaujinama: „Jau esame iš dalies atnaujinę, yra paskirti atsakingi žmonės, kurie šią situaciją stebi ir koordinuoja.“

Paklaustas, ar antiteroristiniai padaliniai ir visi, kurie stebi situaciją, gauna pakankamą finansavimą, VSD vadovas neslepia, kad dėmesio nepakanka, bet tikisi, kad situacija pasikeis.

„Sakau atvirai, nėra pakankamai skiriama dėmesio, bet tikiuosi, kad tie įvykiai paskatins skirti daugiau dėmesio ir daugiau lėšų stebėti terorizmui Lietuvoje“, – kalba D. Jauniškis.