Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.14 17:34

D. Grybauskaitė: Lietuva solidarizuojasi ir palaiko Prancūzijos žmones

BNS 2015.11.14 17:34

Lietuva solidarizuojasi su teroristų ataką patyrusios Prancūzijos gyventojais, tvirtina prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri pirmadienį vyksta į Paryžių. Ji taip pat pabrėžia, kad Lietuvoje padidėjusios terorizmo grėsmės nėra.

„Prieš Prancūziją įvykdyta teroro ataka, todėl Lietuva kaip ir visas pasaulis solidarizuojasi ir palaiko Prancūzijos žmones. Teroristai siekia įbauginti ir skaldyti, būtent todėl negalime leistis įbauginami, o tarptautinė bendruomenė turi rasti efektyviausią būdą kaip nugalėti terorizmą. Būtent todėl terorizmas su savo veiksmais niekada nelaimi“, – teigiama žiniasklaidai atsiųstame D. Grybauskaitės komentare.

Pasak prezidentės, ji pirmadienį vyksta į Paryžių, kur dalyvaus 70-metį mininčios Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos UNESCO forume, taip pat išsakys solidarumą su Prancūzijos žmonėmis.

„Lietuvoje padidėjusios terorizmo grėsmės nėra ir visos institucijos, kurioms priklauso imasi būtinų priemonių užtikrinti papildomą saugumą Lietuvoje“, – sakė D. Grybauskaitė.

Per virtinę kruvinų atakų, kurių taikiniais penktadienio vakarą tapo į koncertą atėję jaunuoliai ir populiariose Prancūzijos sostinės vietose laiką leidę paryžiečiai, mažiausiai 120 žmonių žuvo, o dar daugiau kaip 200 buvo sužeista. Didžiausios skerdynės įvyko koncertų rūmuose „Bataclan“, kuriuose koncertavo amerikiečių roko grupė ir kuriuose užpuolikai dešimtis žmonių buvo paėmę įkaitais bei mėtė sprogmenis į savo belaisvius.

URM atstovai BNS informavo, kad oficialios informacijos apie Paryžiuje nukentėjusius Lietuvos piliečius neturi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi