Lietuvoje

2020.07.10 21:25

„Kėdainių grūdų“ įmonėje įsiplieskęs gaisras lokalizuotas, tačiau įmonėje tebebudi ugniagesiai

atnaujinta 11.13
LRT.lt2020.07.10 21:25

Penktadienio vakarą pramonės rajone kilo didelis gaisras. Atvira liepsna degė „Kėdainių grūdų“ sandėlis. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas nurodo, kad gaisras lokalizuotas, tačiau ir šešetadienį įmonėje tebebudi ugniagesiai.

„Šiam momentui gaisras yra lokalizuotas, yra technika ūkio subjekto, būtent „Kėdainių grūdų“ traktorius ardo sienas, konstrukcijas. Vyksta gesinimas sandėlio viduje (...) Nedidelis uždūminimas, prieš tai buvo aukšta temperatūra, tai temperatūra šiek tiek yra sumažinta aušinant vandeniu“, – LRT RADIJUI penktadienio vėlų vakarą sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) Situacijų koordinavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Dainius Vedrickas.

Kaip šeštadienį LRT.lt sakė PAGD vyr. specialistas Miroslavas Gerasimovičius, gaisras buvo lokalizuotas po vidurnakčio – 0 val. 23 min. Tačiau iki šiol ugniagesių brigada dirba įmonėje – tęsia baigiamuosius darbus, budi, kad gaisras neatsinaujintų.

Anot M. Gerasimovičiaus, tai, kas buvo sandėlyje, sudegė arba smarkiai apdegė.

D. Vedrickas nurodė, kad kol kas tikslinama, bet sandėlyje buvo laikomi grūdų gaminiai.

„Kalba eina bet kokiu atveju apie „Kauno grūdus“ – tai grūdų gaminiai. Ten grūdų džiovinimas saugojimas miltų gamybai, tai tikėtina su miltų sandėliavimo“, – aiškino jis.

Apie nukentėjusius žmones informacijos nėra.

Situacijų koordinavimo skyriaus vyriausiasis specialistas pabrėžė, kad darbai užtruks: „Užtruks tai tikrai. Lokalizacija paskelbta, bet dar iki likvidacijos, baigiamųjų darbų tai tikrai užtruks.“

Anksčiau Bendrasis pagalbos skyrius pranešė, kad 20.33 val. skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Kėdainių m., Pramonės g. 8, UAB „Kėdainių grūdai“ dega sandėlis atvira liepsna.

Į įvykio vietą išsiųstos Kėdainių PGT, Kauno PGV priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos (informacija apie įvykį perduota Kauno apskrities greitosios medicinos pagalbos stočiai, Kauno AVPK).

Tuo metu stiprūs dūmai slenka Vilainių, Taučiūnų kryptimi.

„Šiuo metu vyksta degimas sandėlyje. Sandėlio išmatavimai virš 100 metrų, pastatas mūrinis. Dėl sandėlio, kas viduje yra, kol kas informacijos neturiu, taip pat apie žmones kol kas informacijos neturiu. (Gaisras – LRT.lt) įsibėgėja šiaip. Apie prognozavimą kol kas nieko negalėčiau apsakyti. Šiuo metu vyksta gesinimo darbai“, – LRT RADIJUI sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gebėjimo departamento situacijų koordinavimo skyriaus budėtojas Konradas Liekis.

Kėdainių rajono savivaldybė ragino gyventojus elgtis atsargiai.

Skelbiama, kad dūmų kvapas buvo jaučiamas ir Kėdainių mieste, nors jis nuo įmonės sandėlio nutolęs 5–6 km.