Lietuvoje

2020.07.10 14:15

Incidentas „Kikos“ parduotuvėje: bandyta pagrobti šunį, įkaite tapo atsitiktinė moteris automobilyje

policija aiškinasi įvykio aplinkybes
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.07.10 14:15

Ketvirtadienį Kauno Akropolyje įsikūrusį didžiausią gyvūnų prekių parduotuvių tinklą Lietuvoje „Kika“, sukrėtė neeilinė vagystė – iš parduotuvėje įsikūrusios kirpyklos bandyta pagrobti grožio procedūroms atvežtą garbanotąjį bišoną.

„Ketvirtadienio vakarą buvome informuoti, jog iš Kauno Akropolio KIKA parduotuvėje įsikūrusios gyvūnų kirpyklos bandyta pavogti kirpimui ir SPA procedūroms atlikti atvežtą garbanotojo bišono veislės šuniuką. Remiantis pirminiais duomenimis, vagis įsiveržė į kirpyklą ir griebęs šuniuką pasileido bėgti. Liudytojų teigimu, vyras išbėgo į prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelę ir siekdamas pasprukti sėdo į atsitiktinę mašiną bei įkaite paėmė mašinoje buvusią moterį. Moteriai buvo pagrasinta ir liepta kuo greičiau važiuoti, tačiau jai stabtelėjus prie greičio mažinimo kalnelio, įkaitė šoko iš mašinos ir šaukėsi pagalbos. Tuo metu automobilį pasivijo gyvūnų kirpėja ir kartu su dviem neabejingais praeiviais atėmė pagrobtą šuniuką“,– teigia „Kika“ tinklo vadovė Lolita Bareikienė.

Kad toks incidentas iš tikro įvyko LRT.lt patvirtino ir Kauno miesto pareigūnai, jie tikslinasi šio įvykio aplinkybes.

Kauno apskrities vyriausioji policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė LRT.lt patvirtino, kad ketvirtadienį Kauno policija gavo pranešimą apie bandymą pagrobti šunį.

„Dėl gautos informacijos atliekamas aplinkybių patikslinimas. Vėliau bus priimtas procesinis sprendimas pradėti arba atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą“, – teigė O. Vaitkevičienė.

„Kika“ tinklo vadovės teigimu, gyvūnų kirpėja bei visas parduotuvės personalas patyrė didžiulį šoką, tačiau incidentas baigėsi laimingai drąsios kirpėjos ir neabejingų praeivių dėka.

„Džiaugiamės, jog „Kika“ dirba itin atsidavusi komanda – nors gyvūnų kirpėja iki šiol yra stipriai sukrėsta, tik jos dėka įvykis netapo didele nelaime, o augintinis saugiai grįžo pas šeimininkus. Esame dėkingi ir neabejingiems praeiviams, kurie padėjo išvengti tragedijos. Apie incidentą informuota policija bei šeimininkė, kuri buvo labai dėkinga už drąsą ir saugiai grąžintą augintinį. Esame šokiruoti šiuo įvykiu, tačiau ir toliau darysime viską dėl augintinių gerovės“,– teigia L. Bareikienė.

„Kikos“ tinklo vadovės teigimu, įvykis atskleidė naujas vagysčių tendencijas, o keturkojų šeimininkai raginami išlikti budriais.

„Manome, jog šis įvykis atskleidžia vis labiau ryškėjančią vagysčių tendenciją – ilgapirščiai kėsinasi ne tik į parduotuvėse esančių prekių lentynas, tačiau ir į gyvūnus. Esame labai sunerimę ir rekomenduojame visiems šeimininkams saugoti savo augintinius: nepalikti vienų prie prekybos centrų ir automobiliuose, taip pat išlaikyti budrumą vedžiojant augintinius kiemuose bei parkuose. Augintinis yra kiekvienos šeimos narys, todėl jo praradimas sukeltų didžiulį skausmą, taigi visi būkime budrūs, atsakingi ir visuomeniški“,– primena L. Bareikienė.