Lietuvoje

2020.07.10 11:22

Buvusi Seimo pirmininkė Graužinienė kelia savo kandidatūrą artėjančiuose rinkimuose

atnaujinta 11.31
LRT.lt2020.07.10 11:22

Buvusi Seimo pirmininkė, o pastaruoju metu nuo politikos nutolusi Loreta Graužinienė, nusprendė kandidatuoti artėjančiuose parlamento rinkimuose.

„Pastaruosius mėnesius sutikti ukmergiškiai nuolat mane ragina grįžti į politiką. Ilgai galvojau. Turiu didžiulę politinę patirtį, gerai išmanau ekonominius, finansinius dalykus ir dabar, artėjant naujai pasaulinei ekonominei krizei, kuri neišvengiamai palies ir Lietuvos ekonomiką , o tuo pačiu ir mus visus, negaliu likti nuošalyje pasyviu stebėtoju“, – asmeninėje socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje rašo buvusi politikė.

L. Graužinienės teigimu, ji į Seimą bandys patekti savo kandidatūrą išsikėlusi savarankiškai.

„Priėmiau sprendimą pati išsikelti kandidate į LR Seimą. Šiandien VRK užregistravo mane kaip pretendentę į kandidatus“, – penktadienį prieš vidurdienį naujienos pasidalino buvo parlamento vadovė.

Sulaukė vietos gyventojų raginimų grįžti

Pastaruoju metu Ukmergės rajone gyvenančiai L. Graužinienei paramą išreiškė vietos gyventojai, ją skatinami grįžti į aktyviąją politiką.

„Noriu dirbti ir būti atskaitinga tik Ukmergės krašto žmonėms. Žinau, kad bus nelengva vienai stoti prieš partijų iškeltus kandidatus, bet tikiu, kad Ukmergės krašto žmonės gali išsirinkti ne partijų parinktą, o savo nepriklausomą kandidatą. Grįžtu į aktyvią politinę veiklą ir kviečiu mane palaikančius žmones į savo komandą“, – teigia būsima kandidatė.

Pasak L. Graužinienės, kandidatavimas į Seimą yra tuo pačiu ir pasiruošimas būsimiems savivaldos ir mero rinkimams.

„ Tikiu, kad per tą laiką man pavyks suburti sąžiningų, kompetentingų ir Ukmergės kraštą mylinčių žmonių komandą, kurie nori pokyčių Ukmergės gyvenime“, – tikina buvusi Seimo vadovė.

L. Graužinienė iki 2004-ųjų, kai buvo išrinkta Seimo nare, dirbo auditore aštuonerius metus, Seime ji kurį laiką vadovavo Audito komitetui.

2015 m. kovo 17 d. L. Graužinienė pasitraukė iš Darbo partijos pirmininkės pareigų, 2016 m. spalio 10 d. pranešė paliekanti ir partiją.

Seimo pirmininkės pareigas L. Graužinienė ėjo nuo 2013 spalio iki 2016-ųjų.