Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.13 19:23

Nigerijoje pagrobti Lietuvos jūrininkai – laisvi

BNS, LRT.lt 2015.11.13 19:23

Vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus penktadienį pranešė, kad Nigerijoje iš laivo „Solarte“ pagrobti lietuvių jūrininkai yra laisvi, sakoma vyriausybės pranešime spaudai.

Kaip vyriausybės vicekanclerį informavo laivo savininkas, šiuo metu visi išlaisvinti įkaitai apžiūrimi vietos ligoninėje, jų sveikatos būklė yra gera.

Tikimasi, kad artimiausiu metu Lietuvos užsienio reikalų ministerijos atstovai susisieks su išlaisvintais Lietuvos jūreiviais.

Derybos dėl Lietuvos jūrininkų išlaisvinimo truko beveik mėnesį, kas, pasak Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininko Petro Bekėžos, yra optimalus laikotarpis.

„Palyginus tai yra normalus laiko tarptas. Afrikos vakarinio kranto pusėje derybos užtrunka apie tris savaites, mėnesį ar kiek daugiau nei mėnesį. Tai tose laiko ribose ir pavyko susiderėti“, – sakė P. Bekėža.

Jis pridūrė, kad kur kas ilgiau derybos trunka prie krantų, kuriuose šeimininkauja piratai iš Somalio.

Ten, skirtingai nei prie Nigerijos, grobiami ne atskiri įgulų nariai, o laivai su visomis įgulomis, teigė P. Bekėža.

„Dažniausiai tie laivai būna pakrauti nafta ar kitu brangiu kroviniu, todėl ir derybos ten vyksta ilgiau“, – sakė Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas.

Jis nurodė, kad dauguma atvejų pagrobtieji jūrininkai yra paleidžiami už išpirką.

Rusijos įmonei priklausantis laivas „Solarte“, plukdantis šaldytą žuvį tarp Nigerijos ir Las Palmo Kanarų salose, buvo užpultas spalio viduryje, Nigerijos Port Harkorto uosto prieigose. Iš laivo buvo pagrobti bei nežinoma kryptimi išgabenti du Lietuvos ir du Ukrainos jūreiviai.

Bahamų salose registruotas laivas plaukė su Komorų salų vėliava. Be pagrobtųjų laive buvo dar 14 Lietuvos piliečių. Buvo pagrobtas laivo kapitonas Ukrainos pilietis, pirmasis jo pavaduotojas Lietuvos pilietis ir dar du jūreiviai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi