Lietuvoje

2020.07.09 11:40

Prezidentas sukritikavo Monkevičių – atrodo, kad ministras tik nori ramiai pabaigti kadenciją

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.07.09 11:40

Prezidentas Gitanas Nausėda kalbėjo, kad Lietuvos švietime yra gausu problemų, tačiau iš švietimo ministro Algirdo Monkevičiaus jis sakė pasigendantis ambicijų vykdant pokyčius.

Prezidentas kalbėjo, kad švietimo politika yra vienas iš sektorių, kuriuose nėra daug kuo pasigirti. Anot jo, net ir tarptautinių apklausų rezultatai rodo, kad Lietuvai palyginti sunkiai sekasi konkuruoti su daugeliu valstybių, taip pat ir su kai kuriomis regiono valstybėmis, pavyzdžiui, Estija.

„Ko gero, pagrindinė priežastis yra ta, kad mums sunkiai sekasi įgyvendinti reformas ir dėl subjektyvių, ir dėl objektybių priežasčių“, – sakė G. Nausėda.

Nausėda: norėčiau, kad būsimasis Vyriausybės vadovas būtų ne atsvara, o parama prezidentui

Jo teigimu, prezidentūra nuo pat pradžių teigė, kad nacionalinis susitarimas švietimo klausimu būtų pageidautinas, tačiau vargu ar įmanomas iki rinkimų. Šalies vadovas kalbėjo, kad jau pirminiai pasiūlymai, teikti susitarimui ir gimę Vyriausybėje, buvo sutorpeduoti Seime.

„Tada gimė kontrpasiūlymai ir visi išsilakstė į skirtingas puses tiesiog nenorėdami apriboti savo veiklos laisvės“, – sakė prezidentas.

Jis kalbėjo, kad švietimo sektoriui rinkimų kampanijos metu turėtų būti skiriama daug dėmesio ir visos partijos norės demonstruoti savo išskirtinumą. Jo manymu, sąlygos, grįžti prie nacionalinio susitarimo klausimo, po rinkimų bus kur kas palankesnės.

G. Nausėda taip pat sakė, kad jo komanda teikė siūlymus pokyčiams švietime, pavyzdžiui, dėl specialiųjų poreikių vaikų ar tikslinių stipendijų.

„Pirmiausia, ko reikės naujai Vyriausybei, gerokai didesnio apetito ir ambicijų reformuojant švietimo sistemą, nes susidarė įspūdis, kad šie pastarieji pusantrų metų lėmė, kad konkrečiai šiai ministerijai (Švietimo, mokslo ir sporto ministerija – LRT.lt) vadovaujantis ministras (Algirdas Monkevičius – LRT.lt) norėjo tvarkingai pabaigti kadenciją nebekeldamas didesnių ambicijų savo veikloje“, – kalbėjo šalies vadovas.

Visgi G. Nausėda teigė, kad nereikėtų į viską žiūrėti tik juodai ar baltai, todėl negali pasakyti, kad švietimo ministras yra kritikuotinas visais atžvilgiais. Anot prezidento, A. Monkevičius dėjo pastangas karantino metu diegti nuotolinį mokymą, dėl to buvo įgyta daug patirties.