Lietuvoje

2020.07.09 12:55

Biologijos egzaminą laikė irkluotojas, būsimi kibernetinio saugumo, medicinos specialistai, kai kas – tik dėl tėvų

biologijos mokytojos pateikė egzamino užduočių atsakymus; atnaujinta 16.15
Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.07.09 12:55

„Nebuvo sunku, buvo ir įdomių užduočių“, – kalbėjo abiturientai po valstybinio biologijos egzamino. Dalis jų rinkosi laikyti šį dalyką, mat to reikia stojant, dalis – tiesiog, kad papildytų egzaminų kraitę.

Liepos 9 dieną vyko biologijos valstybinis brandos egzaminas. Egzaminą laikyti rinkosi 5935 kandidatai. 85 Lietuvos mokyklos virto egzaminų centrais.

Darija, Jonas ir Mantvydas iš Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos iš egzamino išėjo nusiteikę optimistiškai. Trijulė egzamino užduotis įvertino kaip nesudėtingas.

Su egzamino užduotimis galite susipažinti čia.

„Man pasirodė labai lengva“, – sakė Mantvydas Bražėnas, mokykloje turėjęs biologijos devynetą. Jis rinksis kibernetinį saugumą Vilniaus universitete, nors anksčiau galvojo apie biologijos studijas.

Darija Šachova nebuvo tikra, ar tiksliai suformulavo atsakymus, nors egzaminui ruošėsi rimtai. Jai biologijos gali reikėti, jei apsispręs rinktis medicinos studijas. Antras jos variantas – biochemijos studijos. Kitą savaitę merginos dar laukia chemijos egzaminas.

Biologiją ji mokosi devintukais ir dešimtukais, o chemijos turi devynetą.

„Manau, kad sekėsi neblogai, užduotys aiškios, galima sakyti, matytos, nes mokykloje sprendėme daug panašių“, – apibūdino devynetukais biologiją mokykloje besimokęs Jonas Puodžius. Vytauto Didžiojo gimnazijos abiturientui biologija ir patinka, ir reikalinga – jis ketina stoti į mediciną.

Biologijai jis rengėsi nuo praėjusio penktadienio, vos išlaikęs matematiką.

Augustinas Matusevičius, taip pat Vytauto Didžiojo gimnazijos abiturientas, egzaminui rengėsi rimtai – nagrinėjo ir atliko 2019, 2018 bei 2017 metų egzaminų užduotis.

„Šiųmetinės užduotys buvo panašios, galima sakyti, nebuvo, kas nustebintų“, – sakė vaikinas, mokykloje turėjęs aštuonetą.

Jis ketina studijuoti sporto mediciną. Augustinas – pats sportininkas, jo sritis – akademinis irklavimas. Vaikinas – Lietuvos rinktinės narys.

„Mokytoja sakė, kad pastaruoju metu egzaminai būna normalūs, bet tikėjausi baisesnio. Man patiko, kad reikėjo ir platesnių žinių, kurių įgijome mokykloje“, – sakė Rūta iš Grigiškių „Šviesos“ gimnazijos, biologiją pasirinkusi laikyti, nes tiesiog patinka šis dalykas.

Jai labiausiai įstrigo klausimas apie paveldimas ligas – konkrečiai cistinę fibrozę, apie kurią mokykloje net nesimokė. Vis dėlto mergina susiorientavo ir išmintingai pasinaudojo užduotyse pateikta medžiaga. Rūta ketina studijuoti verslą.

Gabrielė iš Salomėjos Nėries gimnazijos tikino egzaminui nesiruošusi, tačiau mano užduotis įveikusi. Biologija – jai ketvirtas ir paskutinis egzaminas.

„Žinau, kad tikrai išlaikiau“, – sakė mergina, turinti septynetą už biologiją mokykloje.

Administratore dirbanti Gabrielė studijuos tik dėl tėvų, o tam reikia biologijos.

„Tėvams reikia, kad studijuočiau. Tad stosiu į kineziterapiją kolegijoje“, – sakė Gabrielė.

Salomėjos Nėries abiturientė Greta Mikelionytė stos į slaugą, o vėliau sieks savo svajonės tapti kosmetologe.

„Stengiausi parašyti kuo daugiau, kad surinkčiau kuo daugiau taškų. Tikiuosi, kad rezultatas nebus blogas“, – sakė mergina.

Jai sunkiausi buvo klausimai apie fermentus.

Kaip skelbia Nacionalinė švietimo agentūra, egzamino užduotys parengtos pagal 2011 metų liepos 1 dienos Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro įsakymu V-1197 patvirtintą egzamino programą.

Biologijos brandos egzamino mokinių pasiekimų lygių apraše pateikti patenkinamo, pagrindinio ir aukštesniojo pasiekimų lygių reikalavimai tikrinamiems mokinių gebėjimams pagal atskiras turinio sritis.

Pernai šį egzaminą laikė 5554 abiturientai. 13,36 proc. laikiusiųjų pelnė 86–100 balų.

Papildomo ugdymo akademijos “Alfa klasė” mokytojos Augustė Almonaitytė ir Vilma Kuodytė pateikia preliminarius biologijos egzamino atsakymus.

„Šių metų biologijos egzaminas laikantiesiems neturėjo sukelti per daug sunkumų. Jei moksleiviai buvo išsisprendę bent kelis praėjusių metų egzaminus, beveik visos užduotys turėjo būti daugiau ar mažiau matytos. Manau, jog šių metų biologijos valstybinio egzamino rezultatai nudžiugins daugelį“, – sakė “Alfa klasė” mokytojos Augustė Almonaitytė.

2020 m. BIOLOGIJOS VALSTYBINIS BRANDOS EGZAMINAS

PRELIMINARŪS ATSAKYMAI