Lietuvoje

2020.07.09 09:53

PSO atstovė Lietuvoje: reikia susitaikyti – su koronavirusu gyventi dar reikės ne vieną mėnesį

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.07.09 09:53

„Budrumo prarasti jokiu būdu negalima, žinoma, kad visi yra šiek tiek pavargę ir nuo pačios informacijos, ir nuo šiokios tokios įtampos dėl to reikalo, vis tik reikia susitaikyti, priimti tą situaciją ir pripažinti, kad su ta infekcija dar būsime kurį laiką“, – LRT RADIJUI sako PSO atstovė Lietuvoje Ingrida Zurlytė.

Pasak jos, labai apmaudu, kad koronaviruso pandemijos akivaizdoje PSO palieka šalis lyderė, kurios tiek finansinis, tiek ir ekspertinis indėlis į globalios sveikatos sritį pasaulyje yra didžiulis, svarbus ir svarus. „Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) pasitraukimas gali turėti pasekmių įvairių programų vykdymui“, – įspėja I. Zurlytė.

Anot jos, nors visos pasaulio šalys moka metinį mokestį PSO, tačiau JAV savanoriškas indėlis yra didžiausias. Per metus Vašingtonas PSO biudžetą papildomai papildydavo šimtais milijonų dolerių. Praėjusių metų įnašas siekė 415 mln. JAV dolerių.

I. Zurlytė taip pat informuoja, kad JAV pasitraukimas nebus greitas, mat galią pasitraukti iš tokios organizacijos turi ne tik prezidentas, bet tam turi pritarti ir Kongresas. PSO atstovė Lietuvoje nuogąstauja, kad koronaviruso pandemijos metu iš organizacijos traukiasi šalis, kurios medicininių tyrimų potencialas yra bene didžiausias visame pasaulyje.

Lietuva, sakyčiau, tikrai labai stengiasi atsižvelgti į PSO rekomendacijas ir galbūt kartais turėjo greičiau veikti, nei organizacija paskelbdavo savo rekomendacijas.

O koronaviruso piko dar nesame pasiekę, protrūkis didėja, sako PSO generalinis sekretorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas. Įvairiose šalyse vėl sparčiai daugėjant užsikrėtimų, Lietuvai palyginti gerai sekasi tvarkytis su koronaviruso pandemija, tačiau, pasak I. Zurlytės, su virusu gyventi dar reikės ne vieną mėnesį.

„Lietuva, sakyčiau, tikrai labai stengiasi atsižvelgti į PSO rekomendacijas ir galbūt kartais turėjo greičiau veikti, nei organizacija paskelbdavo savo rekomendacijas. Būdavo ir tokių situacijų. Tačiau tikrai Lietuvoje matome, kad situacija yra valdoma“, – sako ji.

PSO atstovė Lietuvoje ragina mūsų šalies gyventojus neprarasti budrumo ir susitaikyti su tuo, kad koronaviruso pavojus išliks dar netrumpą laiką. „Budrumo prarasti jokiu būdu negalima, žinoma, kad visi yra šiek tiek pavargę ir nuo pačios informacijos, ir nuo šiokios tokios įtampos dėl to reikalo, vis tik reikia susitaikyti, priimti tą situaciją ir pripažinti, kad su ta infekcija dar būsime kurį laiką. Tikrai ne mėnesį, ne du, daugiau“, – neabejoja PSO atstovė Lietuvoje Ingrida Zurlytė.

Parengė Vismantas Žuklevičius

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7
Mokiniai, mokykla, Jono Pauliaus II gimnazija, mokiniai, mokykla, abiturientai

Lietuvoje

2020.08.05 15:20

Lingienė: tendencijos rodo, kad mokslo metai galėtų prasidėti įprastai Kitą savaitę grįžusiesiems iš Lenkijos gali tekti izoliuotis

33