Lietuvoje

2015.11.13 11:42

Igną Krupavičių „Labo ryto” vedėjo kėdėje keičia Richardas Jonaitis

2015.11.13 11:42

Jau lapkričio 24-ąją LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėjas Ignas Krupavičius papildys Lietuvos kariuomenės savanorių gretas. Penktadienio rytą žiniasklaidai surengtuose kareiviškuose pusryčiuose laidos vedėjo kėdę jis užleido Richardui Jonaičiui.  

Simbolinę senojo vedėjo palydėtuvių ir naujojo vedėjo sutiktuvių ceremoniją pradėjo Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas. Perduodamas vedėjo kėdę, I. Krupavičius prisiminė, kad laidoje „Labas rytas, Lietuva“ skaičiuoja jau devintus metus, tai – beveik trečdalis laidos, mat lapkričio 30-ąją laida švęs 28 metų sukaktį. Vedėjo kedėje I. Krupavičius išbuvo rekordiškai ilgai  –  per 28-erius metus „Labas rytas, Lietuva“ turėjo daugiau kaip 50 vedėjų.

Iki R. Jonaičio debiuto laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėjo kėdėje dar yra šiek tiek laiko.  Dėl jau anksčiau suplanuotų atostogų pirmąją laidą jis ves gruodžio 7-ąją.

„Didelio jaudulio kol kas nejaučiu, bet gali būti, kad jis atsiras jau pradėjus vesti šią tikrai žiūrimą ir gerai žinomą laidą. Radijuje dirbu jau daugiau nei dešimt metų, turiu ir kelerių metų patirtį televizijoje, tad manau, kad šis darbas – kaip tik mano jėgoms“, – tikina jis.

Richardas Jonaitis – vienas universaliausių eterio žmonių Lietuvoje. LRT OPUS eteryje jis veda autorinę laidą „Švelnūs tardymai“, už kurią buvo pagerbtas „Auksine bite“, kartu su Beata Tiškevič LRT RADIJUJE rengia ir veda „Paraštes“. Muzikos pasaulyje Richardas – mėgiamas alternatyvios muzikos koncertų vedėjas.

 

„Labo ryto“ žiūrovams Richardas pažįstamas iš „Debiuto“ rubrikos, kuriai rengė išskirtinius reportažus apie ekstremalius pomėgius. Kiekvieną jų R. Jonaitis išbandė pats. Naująjį „Labo ryto“ vedėją žiūrovai matė besileidžiantį parašiutu, žaidžiantį ledo rutulį, praktikuojantį oro jogą ir t.t.

 

Video galima pamatyti:

 

https://www.youtube.com/watch?v=FSTw4t_dmg0

 

https://www.youtube.com/watch?v=h5_ot0pOg_4

 

https://www.facebook.com/LRT.LT/videos/10154370485854129/?pnref=story

 

R. Jonaičio manymu, pirmosiomis savaitėmis žiūrovai nevengs jį lyginti su I. Krupavičiumi: „Ignas yra puikus vedėjas, per aštuonerius metus mūsų šalies gyventojai jau įprato keltis su juo.“

Dirbdamas šioje laidoje, kaip ir iki šiol radijuje, R. Jonaitis žada stengtis nuoširdžiai domėtis visais savo pašnekovais, o jei temos bus sudėtingesnės, bandys jas gerai perprasti ir kuo tiksliau perteikti LRT TELEVIZIJOS žiūrovams.

Naujasis laidos vedėjas tikina, kad pats didžiausias iššūkis jam – ankstyvas kėlimasis, nes jis yra pelėda. Kita vertus, darbai prasidės žiemą, kai šviesusis paros metas – trumpas, tad ankstyvas kėlimasis, jo manymu, gali išeiti į naudą.

„Esu laimingas dėl to, kad galėsiu dirbti šioje laidoje. O Ignui linkiu didžiausios sėkmės ir įdomių išbandymų kariuomenėje. Jei po tarnybos jis sumanys grįžti į šios laidos vedėjo kėdę, ji, žinoma, jo lauks“, – sako R. Jonaitis.