Lietuvoje

2020.07.08 17:21

Atvykusiems iš dar 7 šalių bus privaloma izoliacija: tarp valstybių – ir lietuvių mėgstama Bulgarija

„Tez Tour“ stabdo keliones į Bulgariją; atnaujinta 19.25
LRT.lt2020.07.08 17:21

Rumunija, Bulgarija, Mergelių salos, Seišeliai, Džibutis, San Marinas ir Svazilandas – naujos šalys, iš kurių grįžus bus privaloma 14 dienų izoliacija. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), atsižvelgdama į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenis, atnaujino koronaviruso infekcijos (COVID-19) paveiktų šalių sąrašą. Jis įsigalioja nuo liepos 9 dienos.

Sąrašas taikomas grįžtantiems mūsų šalies gyventojams ir tiems užsieniečiams, kurie turi leidimą atvykti į Lietuvą.

Šią savaitę iš paveiktų šalių sąrašo išbrauktas Pakistanas bei Centrinės Afrikos Respublika. Iš viso sąraše – 63 šalys.

Paveiktomis laikomos tos šalys, kuriose sergamumo koronavirusine infekcija rodiklis per paskutiniąsias 14 dienų yra didesnis nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų.

Numatyta, kad iš paveiktų šalių sąraše esančių valstybių sugrįžusieji ar atvykusieji per 24 valandas turi užsiregistruoti, pateikdami savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC). Tokiems asmenims bus privaloma 14 dienų izoliacija, net jeigu per paveiktą šalį jie vyko tranzitu. Tokia tvarka galioja ir iš šių šalių grįžtantiems Lietuvos piliečiams, ir leidimą atvykti turintiems užsieniečiams.

Labiausiai paveiktų valstybių sąrašas yra atnaujinamas atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse.

„Tez Tour“ stabdo keliones į Bulgariją, siūloma alternatyva keliautojams – Graikijos kurortai

Dėl pastaruoju metu blogėjančios epidemiologinės situacijos Bulgarijoje, kuomet fiksuojamas padidėjęs sergamumo rodiklis Covid-19 liga, tarptautinis kelionių organizatorius „Tez Tour“ stabdo užsakomuosius skrydžius į Bulgariją. Sprendimas yra laikinas, jis įsigalios nuo liepos 9 d., jo bus laikomasi iki liepos 31 d.

„Stabdome užsakomuosius skrydžius rūpindamiesi keliautojų saugumu, kuomet liepos 8 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija atkreipė dėmesį į blogėjančią epidemiologinę padėtį Bulgarijoje bei Rumunijoje, – sakė Inga Aukštuolytė, „Tez Tour“ Rinkodaros ir ryšių su visuomene skyriaus vadovė. – Priklausomai nuo to, kaip keisis epidemiologinė situacija šalyje, sugrįžtantiesiems gali būti privaloma 14 dienų saviizoliacija. Atšaukiame keliones į Bulgariją, kad mūsų keliautojai būtų saugūs ir nepatirtų šių galimų nepatogumų“.

Poilsiautojai, kurių kelionės atšauktos, prašomi kreiptis į keliones pardavusias agentūras, kur jiems bus pasiūlyti alternatyvūs kelionių variantai. „Visiems mūsų keliautojams kiti galimi kelionių pasiūlymai bus pateikti pačiomis palankiausiomis sąlygomis. Darome viską, kad suplanuotos atostogos įvyktų“, – sakė I. Aukštuolytė.

Keliones į Bulgariją jau šiai savaitei įsigijusiems poilsiautojams siūloma perkelti atostogas į Graikijos Peloponesą – šeštadienį, liepos 11 d.

Keliones į Bulgariją vėlesnėmis datomis įsigiję keliautojai ga¬lės rink¬tis ir daugiau Graikijos krypčių – ne tik Peloponesą, bet ir Kretos bei Rodo salas.

„Atidžiai stebime situaciją visame pasaulyje. Nuolat palaikome ryšį su „Tez Tour“ atstovybėmis užsienyje, taip pat su Lietuvos Užsienio reikalų bei Sveikatos apsaugos ministerijomis. Stengiamės, kad keliautojai galėtų vykti lauktų ir suplanuotų atostogų, tačiau jų saugumas – besąlyginis mūsų kaip kelionių organizatoriaus prioritetas“, – pabrėžė „Tez Tour“ atstovė.