Lietuvoje

2020.07.08 13:40

Kurlianskis neigė siekęs „MG Baltic“ naudingų sprendimų Seime: Glaveckas balsavo „prieš“, tai koks čia poveikis?

atnaujinta 16.01
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.07.08 13:40

Vilniaus apygardos teismas tęsia „MG Baltic“ politinės korupcijos bylos nagrinėjimą. Trečiadienį liudijęs buvęs koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis neigė daręs poveikį buvusiam Liberalų sąjūdžio lyderiui Eligijui Masiuliui, kad parlamente būtų priimtos Vartojimo kredito įstatymo pataisos, kurios esą galėjo būti naudingos „MG Baltic“.

Trečiadienį Vilniaus apygardos teismas po pertraukos sugrįžo prie „MG Baltic“ politinės korupcijos bylos. Posėdyje buvo toliau klausomasi R. Kurlianskio parodymų.

LRT.lt primena, kad buvęs Seimo narys Šarūnas Gustainis kaltinamas už „MG Baltic“ naudingų sprendimų priėmimą Seime paėmęs beveik 9 tūkst. eurų kyšį, užmaskuotą kaip paramą viešajai įstaigai „Taikomosios politikos institutas“.

Teisėsaugos duomenimis, vykdydamas buvusio koncerno „MG Baltic“ viceprezidento R. Kurlianskio prašymą Š. Gustainis Seime registravo Vartojimo kredito įstatymo pataisas ir balsavo už jų priėmimą. Pataisa parlamente nebuvo priimta. Š. Gustainis yra kaltinimas dėl kyšininkavimo.

R. Kurlianskis teisme priminė, kad yra kaltinamas daręs poveikį E. Masiuliui už asmenišką balsavimą, svarstant ir priimant, Š. Gustainio pasiūlymą Vartojmo kredito įstatymo pataisoms. Kaltinamasis atkreipė dėmesį į tai, kad buvusio parlamentaro įstatyminė iniciatyva sutapo su buvusio Seimo nario Povilo Gylio pasiūlymu, tad, anot R. Kurlianskio, jis Š. Gustainiui jokių konkrečių įstatymų pataisų nebuvo perdavęs.

Buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas R. Kurlianskis pažymėjo, kad yra kaltinamas tuo, kad esą siekė daryti poveikį E. Masiuliui, kad šis savo ruožtu padarytų poveikį liberalui Kęstučiui Glaveckui ir kitiems Liberalų sąjūdžio frakcijos nariams, jog šie balsuotų už Š. Gustainio pasiūlymus.

„Primenu, kad esu kaltinamas dėl poveikio darymo, svarstant ir priimant Š. Gustainio pasiūlymą. [...] Bet Seime buvo balsuojama dėl Š. Gustainio pasiūlymo pateikimo. [...] K. Glaveckas dalyvavo Seimo posėdyje, kuriame buvo nepritarta Š. Gustainio pasiūlymui, ir balsavo „prieš“. Tai apie kokį poveikį čia galime kalbėti, tai koks čia poveikis?“, – kalbėjo R. Kurlianskis.

LRT.lt primena, kad Seime balsuojant dėl Š. Gustainio pasiūlymo, K. Glaveckas balsavime nedalyvavo.

Tvirtino tik pasišaipęs iš E. Masiulio

Kaltinamasis teisme tvirtino neprisidėjęs prie Š. Gustainio iniciatyvos teikti pasiūlymą koreguoti Vartojimo kredito įstatymo pataisas. Anot jo, buvusio parlamentaro iniciatyva iš esmės atspindi Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos poziciją.

„Š. Gustainis buvo registravęs asociacijos pasiūlymą“, – pažymėjo R. Kurlianskis.

R. Kurlianskis, cituodamas kaltinamajame akte fiksuotus jo ir E. Masiulio pokalbius, tvirtino, kad pats E. Masiulis pasakė balsuosiąs už Š. Gustainio pataisas, tad, kaip kartojo kaltinamasis, jis buvusiam liberalui jokio spaudimo nedarė.

„Tai yra ne prašymas, ne susitarimas, ne pasiūlymas. E. Masiulis pirmas pasakė, kad palaikys Š. Gustainio pasiūlymą“, – dėstė R. Kurlianskis.

R. Kurlianskis taip pat komentavo ir savo pokalbius su E. Masiuliu dėl K. Glavecko. Teisėsauga užfiksavo, kad šiuose pokalbiuose buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas esą teiravosi, ar E. Masiulis galėtų pasistengti, jog K. Glaveckas nedalyvautų balsavime dėl Š. Gustainio siūlytų pataisų Vartojimo kredito įstatymo projektui. R. Kurlianskis tikino, kad jokios spaudimo E. Masiuliui nedarė, o tai tebuvo tik pokalbis nuotaikas Liberalų sąjūdžio frakcijoje.

„Žinojau, kad profesoriaus K. Glavecko paveikti neįmanoma. [...] Aš pasišaipiau iš E. Masiulio“, – teigė R. Kurlianskis.

Kaltinimai pateikti ir fiziniams, ir juridiniams asmenims

Politinės korupcijos byloje kaltinimai pateikti trims juridiniams ir penkiems fiziniams asmenims: Darbo ir Liberalų sąjūdžio partijoms, koncernui „MG Baltic“, buvusiems liberalų ir „darbiečių“ lyderiams E. Masiuliui, Vytautui Gapšiui, buvusiam parlamentarui liberalui Š. Gustainiui, Seimo nariui Gintarui Steponavičiui bei buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui R. Kurlianskiui.

Darbo partijai įtarimai pateikti dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, Liberalų sąjūdis įtariamas kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.

Pareigūnai įtaria, kad politikai ėmė ar tarėsi dėl kyšių su tuometiniu „MG Baltic“ viceprezidentu R. Kurlianskiu, o vėliau siūlė ar palaikė koncernui palankias iniciatyvas Seime ir kitose institucijose.

Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas E. Masiulis yra įtariamas dėl prekybos poveikiu, kyšininkavimo ir neteisėto praturtėjimo, buvusiam šios partijos vicepirmininkui G. Steponavičiui pateikti įtarimai piktnaudžiavimu, buvusiam Vilniaus miesto tarybos nariui Š. Gustainiui – kyšininkavimu. V. Gapšys įtariamas dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, R. Kurlianskis – dėl papirkimo ir prekybos poveikiu.

Populiariausi

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje skiepijami medikai antrąja vakcina nuo COVID-19

Lietuvoje

2021.01.17 11:01

Antrą COVID-19 vakcinos skiepą gavę šalies medikai: tai – viltis grįžti į ankstesnį gyvenimą papildyta Kauno klinikų ir Santaros klinikų informacija; atnaujinta 15.00

31