Lietuvoje

2020.07.08 10:07

Naujai užfiksuoti COVID-19 atvejai: du įvežtiniai atvejai iš Čekijos, kiti nustatyti Vilniaus apskrityje

atnaujinta 12.20
LRT.lt, BNS2020.07.08 10:07

Trys iš dešimties praėjusią parą patvirtintų koronaviruso atvejų nustatyti Respublikinės Vilniaus psichiatrinės ligoninės pacientams, trečiadienį BNS informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

„Iš viso identifikuota apie 100 sąlytį turėjusių asmenų. Ir vakar, ir šiandien mūsų epidemiologai dirba vietoje. Darbuotai ir pacientai, kiek reikia, izoliuoti. Tiksliai negaliu pasakyti, kiek sąlytį turėjo darbuotojų, o kiek – pacientų“, – teigė NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

„Kaip kilo židinys, taip pat kol kas nėra aišku“, – pridūrė ji.

Dar trys atvejai Vilniaus apskrityje patvirtinti archyvavimo ir dokumentų tvarkymo paslaugas teikiančios įmonės darbuotojams.

„Šie atvejai susiję su šeimyniniu protrūkiu, apie kurį kolegos jau anksčiau skelbė – susirgo vyras ir žmona, o vėliau ir žmonos bendradarbė. Dabar dar trys asmenys. (...) Iš viso šioje įmonėje susirgo šeši žmonės“, – kalbėjo R. Lingienė.

NVSC teigimu, į bendrą šioje įmonėje užsikrėtusių asmenų statistiką įtrauktas ir trečiadienį patvirtintas atvejis – jis į bendrą šalyje užsikrėtusių asmenų statistika bus įtrauktas ketvirtadienį skelbiant naujausius duomenis.

Anot R. Lingienės, su susirgusiais asmenimis darbovietėje sąlytį turėjo aštuoni asmenys, socialinėje aplinkoje – dešimt.

„Dar du nauji atvejai yra šių užsikrėtusiųjų artimieji“, – sakė NVSC atstovė.

Vienas iš užsikrėtusių artimųjų – Vilniuje esančio „Maximos“ sandėlio apsaugos darbuotojas. Apie šį atvejį dar antradienį pranešė pats prekybos tinklas.

NVSC tiria versiją, kad šis židinys gali būti susijęs su transporto įmone Nemenčinėje, į kurią atvyksta žmonių iš Baltarusijos.

R. Lingienės teigimu, dar du atvejai – įvežtiniai iš Čekijos. Infekcinė liga nustatyta Kretingos Viešpaties Apreiškimo vienuolyne gyvenančiam broliui pranciškonui ir vienam parapijiečiui, kurie buvo išvykę į užsienį atostogauti.

„Apie šiuos atvejus taip pat kolegos jau informavo antradienį. Iš viso kol kas nustatyta 11 sąlytį turėjusių žmonių“, – komentavo ji.

Ligoninėse dėl koronaviruso gydoma 13 žmonių

Lietuvos ligoninėse dėl koronaviruso šiuo metu gydoma 13 žmonių, vienas iš jų – reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje.

Apie tai BNS trečiadienį informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

„Iš 13 ligoninėse esančių žmonių su deguonies kaukėmis gydomi penki, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma vienam“, – sakė ji.

Per parą patvirtinta 10 naujų COVID-19 atvejų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) trečiadienio rytą paskelbė, kad per paskutinę parą Lietuvoje patvirtinti 10 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų.

Bendras užsikrėtusiųjų skaičius yra 1854.

Kaip praneša NVSC, sergančių žmonių skaičius šiuo metu yra 212.

Šalyje nuo koronaviruso iki šiol mirė 79 žmonės, pasveiko – 1552

Izoliacijoje esančių žmonių skaičius: 120.

Savivaldybės, kuriose šiuo metu nustatytas didžiausias sergamumas koronaviruso infekcija, dėl ko šią savaitę bus atliekama daugiau profilaktinių tyrimų: Radviliškio r. ir Vilniaus r. savivaldybės.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos liepos 8 d. 10 val. duomenimis:

Per vakar dieną ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 3587

Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 447994 (iš jų – 128041 iš mobilių punktų)