Lietuvoje

2020.07.07 20:30

Choras „Ąžuoliukas“ lietaus išbandymo nesureikšmina: scena mums yra šventa

LRT.lt2020.07.07 20:30

Minint Valstybės dieną, tūkstančiai lietuvių šalyje ir užsienyje dešimtus metus rinkosi kartu giedoti Lietuvos himną, o pagrindinis koncertas vyko Vilniuje prie Mindaugo tilto, tačiau bene labiausiai aptarinėjama detale tapo nuo lietaus permirkę choro „Ąžuoliukas“ jaunieji atlikėjai.

Likus keliolikai minučių iki „Tautiškos giesmės“ atlikimo dangus prakiuro ir pasipylė lietus. Scenoje tuo metu sveikinimo kalbą sakė prezidentas Gitanas Nausėda, o už jo nugaros stovėjo choro „Ąžuoliukas“ choro atlikėjai.

Tiesioginės transliacijos metu permirkę vaikai ir skėčiu prisidengęs šalies vadovas daug kam sukėlė susierzinimą – vieni piktinosi organizatorių nepasirūpinimų stogu virš atlikėjų, kiti piktinosi prezidento nesupratingumu.

Koncertas „Tautiška giesmė aplink pasaulį“

Tiesa, patys choro „Ąžuoliuko“ nariai, panašu, mažiausiai jaudinosi dėl šios situacijos. Antradienį išplatintoje žinutėje socialiniame tinkle choro atstovai teigia, kad visą šią istoriją sunku suprasti tiems, kas nėra buvęs choro nariu.

„Tai buvo mūsų pirmasis pasirodymas po karantino ir buvo nepaprastai smagu būti ir vėl kartu. Tačiau kadangi stipriai lijo – visi jau į sceną įžengėme šlaput šlaputėliai. Tiesą pasakius, tai tikrai ne pirmas kartas mūsų istorijoje, kuomet dainavome šlapi iki paskutinės siūlės. Ir nors buvo šalta, vienybė su viso pasaulio lietuviais buvo juntama kaip niekad stipriai“, – rašo choristai.

Anot „Ąžuoliuko“ atstovų, stogo, kuris galėjo kiek pridengti nuo lietaus ir vėjo nebuvo dėl saugumo, nes scena buvo įrengta ant tilto, o lietaus atvejis buvo aptartas, tačiau „Ąžuoliukas“ nelipti ant scenos neketino.

„Galbūt reikėjo choristams duoti apsiaustus nuo lietaus? Galbūt. Tačiau scena yra scena. Ir mums ji yra šventa. Joje egzistuoja tam tikras aprangos kodas. Tad nemanėme, kad būtų smagu matyti ąžuoliukus su plastikiniais apsiaustais Valstybės dienos proga giedant „Tautišką giesmę“ viso pasaulio lietuviams iš svarbiausios scenos šalyje“, – teigiama choro atstovų žinutėje.

Pasak jų, vaikų saugumas ir sveikata yra svarbiausia, tačiau kartais nutinka netikėtos aplinkybės ir tenka ieškoti žaibiškų sprendimų čia ir dabar.

„Nors dedame visas pastangas numatyti įvairias situacijas ir aplinkybes, tačiau „Ąžuoliukui“ ne kartą yra tekę dainuoti sąlygomis, pasikeitusiomis prieš pat pasirodymą. Gebėjimas dainuoti kardinaliai pasikeitus aplinkybėms ir daro mūsų chorą geru“, – rašoma „Ąžuoliuko“ paskyroje socialiame tinkle.

LRT.lt primena, kad liepos 6 dieną tūkstančiai lietuvių šalyje ir užsienyje dešimtus metus rinkosi kartu giedoti Lietuvos himną.

Iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ vadovas Raimundas Daubaras sakė, kad projektas per dešimt metų taip išaugo, kad žmonių kviesti nebereikia – jie patys noriai buriasi įvairiose vietovėse ir gieda himną.

Mindaugas Lietuvos karaliumi buvo vainikuotas 1253 metų liepos 6 dieną. Karūnavimas užbaigė valstybės susikūrimą, Lietuvą pripažino to meto pasaulis.

Liepos 6-oji valstybės švente paskelbta 1990 metais, Lietuvai atkūrus nepriklausomybę po sovietų okupacijos.

Šiais metais Seimas paskelbė liepos 6-ąją, Valstybės dieną, ne tik Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo, bet ir „Tautiškos giesmės“ diena.

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7
Mokiniai, mokykla, Jono Pauliaus II gimnazija, mokiniai, mokykla, abiturientai

Lietuvoje

2020.08.05 15:20

Lingienė: tendencijos rodo, kad mokslo metai galėtų prasidėti įprastai Kitą savaitę grįžusiesiems iš Lenkijos gali tekti izoliuotis

33