Lietuvoje

2020.07.07 14:16

Europoje vėl augant COVID-19 atvejų skaičiui, Veryga nerimauja dėl organizatorių siūlomų kelionių

atnaujinta 16.48
Reda Gilytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, Sniegė Balčiūnaitė, Erika Alonderytė, BNS2020.07.07 14:16

Dalyje Europos sąjungos šalių vėl daugėjant užsikrėtimų COVID-19, jau trečiadienį Lietuvos gyventojams gali būti uždrausta į jas keliauti.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, tai gali būti Bulgarija ir Rumunija, nors kelionių organizatoriai išvykas į jas ir toliau siūlo.

Bulgarijoje pastaruoju metu kasdien fiksuojama daugiau nei šimtas naujų ligos atvejų, Rumunijoje vien praėjusią parą diagnozuota beveik keturi šimtai užsikrėtimų. A. Veryga rekomenduoja nuolat sekti Sveikatos apsaugos ministerijos puslapį, kuriame atnaujinama informacija apie šalis, į kurias skristi nerekomenduojama.

„Dabar vyksta derinimas su Latvijos ir Estijos kolegomis, kad galbūt anksčiau priimti sprendimus. Matom Rumunijos, Bulgarijos skaičius tikrai augančius pakankamai greitai. Tai tikrai žiūrim, vertinam“, – nurodo sveikatos apsaugos ministras.

Pasak A. Verygos, didžiausią nerimą kelia į šias šalis keliones siūlantys kelionių organizatoriai.

Veryga: nerimą kelia ir situacija kai kuriose Europos valstybėse, ir kelionių organizatoriai

„Aišku labai kelia nerimą kelionių organizatoriai, kurie vis tiktai skelbia apie planuojamas keliones. Šiandien kaip tik COVID-19 komitete buvo diskutuota, kad ekonomikos ministras susitiktų su kelionių organizatoriais ir apie tai būtų pasikalbėta, nes tikrai būtų negerai, kad žmonės liktų apgauti ar atsidurtų situacijoje, kad jiems išvykus ten gali kilti kažkokių problemų tiek dėl grįžimo, tiek dėl sveikatos“, – pabrėžė sveikatos apsaugos ministras.

Vyriausybė spręs dėl kelionių į Rumuniją ir Bulgariją ribojimo

„Sveikatos apsaugos ministerija stebi situaciją Bulgarijoje ir Rumunijoje. Dabartiniai sergamumo rodikliai šiose šalyse kelia nerimą. Kol kas sprendimai dėl minėtų valstybių nepriimti, tikėtina, šis klausimas trečiadienį bus svarstomas Vyriausybėje“, – BNS informavo Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

Ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius taip pat teigė, kad į kai kurias Balkanų šalis išvykstantis Lietuvos gyventojai gali susidurti su sunkumais.

„Įspėti mes norime dėl Balkanų šalių, kur statistika rodo, kad daugėja koronaviruso užsikrėtimo atvejų. Kad žmogus žinotų, jog galbūt neverta važiuoti, nes gali atsirasti sunkumų dėl transporto sugrįžtant arba dėl galimos saviizoliacijos sugrįžus (...) Mes iš anksto norime įspėti, kad jie (kelionių organizatoriai – BNS) pardavinėdami keliones taip pat informuotų klientus, kad tokia situacija yra galima“, – BNS antradienį teigė R. Sinkevičius.

Ministro teigimu, trečiadienį Ekonomikos ir inovacijų ministerijos atstovai šią situaciją aptars su kelionių organizatoriais.

„Su turizmo organizatoriais susitikime, tą žinią (dėl informacijos turistams pateikimo – BNS) pasakysime“, – kalbėjo R. Sinkevičius.

Lietuvos turizmo asociacijos vadovė Milda Plepytė-Rainienė teigė, kad galimybių keliauti į Rumuniją ir Bulgariją ribojimas būtų didelis praradimas kelionių organizatoriams. Tačiau ji pabrėžė, kad paaiškėjus, jog vykdyti keliones į šias šalis yra nesaugu, kelionių organizatoriai laikysis valdžios nurodymų.

„Vertinant šių dienų situaciją ir aplinkybes, Bulgarijos kaip krypties uždarymas kelionių organizatoriams būtų didelis praradimas, nes šiuo metu neturime daugybės kryčių, kur keliautojai galėtų vykti. Yra vos kelios kryptys, kurios atsidariusios ir į kurias vykdomos organizuotos turistinės kelionės“, – BNS sakė M. Plepytė-Rainienė.

„Turime pagalvoti ir apie tai, kad žmonės, kurie planavo keliauti į Turkiją ar Ispaniją, jiems buvo suteikta galimybė keisti kelionės kryptį, perkelti datą ir yra tikrai nemaža dalis keliautojų, kurie savo keliones persikėlė į Graikiją arba Bulgariją“, – pridūrė ji.

Šiuo metu užsakomaisiais reisais iš Lietuvos organizuojamos kelionės į Bulgariją ir Graikiją, reguliariaisiais – į Kroatiją ir Kiprą.

M. Plepytės-Rainienės teigimu, vos pradėjus organizuoti keliones, matomas žmonių susidomėjimas – pirmieji reisai į Graikiją ir Bulgariją buvo visiškai užpildyti.

„Žmonės grįžta ir noras keliauti nėra niekur dingęs. Tai parodo pirmieji skrydžiai, kurie buvo suplanuoti tiek į Graikiją, tiek į Bulgariją, lėktuvai kilo pilni. Mūsų piliečiai noriai atostogauja ir planuoja savo atostogas, bet žinoma, klausimų yra daugiau, jie kreipiasi ir teiraujasi aktyviau“, – teigė ji.

Pagal penktadienį sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patvirtintą sąrašą, dabar į Lietuvą draudžiama atvykti užsieniečiams iš Švedijos, Liuksemburgo ir Portugalijos. Iš Rumunijos, Bulgarijos, Jungtinės Karalystės ir Čekijos atvykusiems užsieniečiams rekomenduojama izoliuotis.

Populiariausi