Lietuvoje

2020.07.06 21:58

Valdas Adamkus: „Tautiška giesmė“ tautai sunkiose valandose buvo kaip dvasinė paspirtis

LRT.lt, BNS2020.07.06 21:58

Liepos 6-ąją, valstybės dieną prie Mindaugo tilto ir visame pasaulyje esančius lietuvius sujungė Lietuvos himnas – „Tautiška giesmė“. Kaip teigia prezidentas Valdas Adamkus, jis didžiuojasi galėdamas tarti himno žodžius, o pati giesmė lietuvių tautai – tarsi moralinė paspirtis sunkiame kelyje.

„Ši diena yra mums be galo brangi ta prasme, kad mes galime didžiuotis. „Tautiška giesmė“ mums, kaip tautai, sunkiose valandose buvo kaip dvasinė paspirtis ir, aš manau, kad ji yra tam tikra grandis tarp po visa pasaulį pasklidusių lietuvių ir čia Lietuvoje esančių. Norėčiau, kad ši diena mums būtų džiaugsmo diena ateityje, kur galėtume didžiuotis savo valstybe ir nepriklausomai ir laisvai kurti. Aš noriu ištarti, kad didžiuojuosi šiandieną galėdamas ištarti „Lietuva, tėvyne mūsų“, – tiesioginė LRT TELEVIZIJOS transliacijos metu sakė V. Adamkus.

Tuo metu prezidentas Gitanas Nausėda stipriai pliaupianti lietui teigė, kad net jis nebaisus tokią dieną kaip ši.

„Nebaisus mums tas lietus, kai širdyje geras jausmas, kai visą dieną matai žmonių šypsenas, matai žmonių pasididžiavimą savo šalimi“, – sakė prezidentas.

Jis tikino, kad Lietuva iš užsienio susilaukia daug pagiriamųjų žodžių dėl suvaldytos koronaviruso pandemijos.

„Šiandien daug gerų žodžių išgirdau iš užsienio valstybių atstovų, kaip Lietuva puikiai susitvarkė su pandemija, koks ji geras pavyzdys kitoms šalims, taip, kad didžiuokimės tuo, ką sukūrėme. Mindaugas ne veltui vargo, ne veltui sujungė mūsų žemes į vieną visumą, mūsų atsakomybė – išsaugoti tą darbą, kurį atliko mūsų protėviai ir padaryti dar geriau, padaryti taip, kad Lietuva taptų nuostabus žemės lopinėlis pasaulyje, kuriame žmonėms yra gera gyventi. Visa tai galime padaryti mes, visi, nė vieno neišskiriant, nes istorijos kūrėjai yra ne viena, dvi ar penkios asmenybės, istorijos kūrėjai esame mes“, – kalbą baigė G. Nausėda.

Vilniuje himnas buvo giedamas prie Mindaugo tilto. Čia susirinko keli šimtai žmonių su vėliavomis. Valandą prieš himno giedojimą vyko koncertas, kuriame pasirodė Lietuvoje gerai žinomi dainininkai, taip pat sveikinimus perdavė ir užsienyje gyvenantys lietuviai.

LRT.lt primena, kad Valstybės dieną švenčiamas Mindaugo karūnavimas Lietuvos karaliumi 1253 metų liepos 6 dieną. Ši diena valstybės švente paskelbta 1990 metais, Lietuvai atkūrus nepriklausomybę. Pernai Seimas paskelbė liepos 6-ąją ir Tautiškos giesmės diena.

Vienybė težydi: Tautiška giesmė 12 kartą apskriejo Žemės rutulį