Lietuvoje

2015.11.12 18:45

Teismą pasiekė šešėlinio taksi verslo byla

LRT RADIJAS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.11.12 18:45

Vilniaus apygardos teismą pasiekė Vilniaus šešėlinio taksi verslo byla, kurios tyrimas pradėtas prieš ketverius metus. Policija, prokuratūra ir mokesčių inspekcija yra atlikusi daugiau nei 60 kratų Vilniaus taksi įmonėse.

„Pradėjus šių įmonių tikrinimus, nustatyta virš 2 mln. eurų galimai nesumokėtų mokesčių“, – susumavo Vilniaus apskrities mokesčių inspekcijos Kontrolės departamento direktorius Marius Žemgulis.

Kaltinimai dėl galimo sukčiavimo, nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimo ir kitų nusikalstamų veikų pareikšti 22 įmonėms ir 27 asmenims.

Įtariama, kad visoms įmonėms per statytinius vadovavo šeši asmenys, kurie įtariami mokesčių vengimu, didelių sumų pasisavinimu, pinigų legalizavimu, dokumentų klastojimu. Skaičiuojama, kad visos įmonės tuomet užėmė apie 70 procentų sostinės taksi rinkos.

Pasak Generalinės prokuratūros, už minėtus nusikaltimus gali būti skirta iki 10 metų laisvės atėmimo bausmė. Beje, Mokesčių inspekcijos atstovo teigimu, daugelis Vilniaus taksi įmonių ir asmenų, kuriems pareikšti kaltinimai, pakeitę veiklą dirba toliau. Įmonės veikia kaip dispečerinės, o vairuotojai užsiima individualiai veikla.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.