Lietuvoje

2020.07.06 06:30

Nausėda: Mindaugo karūnavimas buvo reikšminga politinė ir diplomatinė pergalė

šventės akimirkos LRT.lt fotografų akimis; atnaujinta 16.18
Vaidotas Beniušis, BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt2020.07.06 06:30

Lietuva pirmadienį švenčia Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, jos akcentu tradiciškai taps valstybės himno giedojimas šalies miestuose ir miesteliuose.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Mindaugo karūnavimas 1253-iųjų liepos 6-ąją buvo lemtinga akimirka Lietuvai žengiant į Vakarus.

„Kartu su karaliumi Mindaugu pirmąkart įžengę į Vakarus, iki šiol judame pasirinktu keliu. Išaugę ir subrendę Europos valstybių šeimoje, mes liekame atviri tiems, kurie myli laisvę ir laikosi įstatymų“, – teigė prezidentas.

Sakydamas kalbą Valstybės dienos proga, prezidentas G. Nausėda teigė, kad Mindaugo karūnavimas buvo reikšminga politinė ir diplomatinė pergalė. Anot G. Nausėdos, Lietuvai svarbu toliau bendradarbiauti su NATO ir Europos Sąjunga siekiant valstybėje stabilumo ir gerovės.

„Karalius Mindaugas įrašė save į istoriją kaip žmogų, davusį simbolinę pradžią Lietuvos valstybei ir atvėrusią jai duris į Europą. Daugelio vėlesnių mūsų istorijos herojų darbai papildė Mindaugo ryškiai užbrėžtą liniją tolyn į Vakarus. Visada tik į Vakarus.

Kartu su ES ir NATO partneriais toliau dirbame, kurdami demokratijos, stabilumo ir gerovės erdvę permainingame pasaulyje“, – teigė prezidentas.

Šventiniai koncertai ir parodos vyks daugelyje Lietuvos savivaldybių, himną giedoti rinksis ir lietuvių bendruomenės užsienyje.

Vidurdienį prie prezidentūros, Simono Daukanto aikštėje Vilniuje, Lietuvos kariuomenės garbės sargybos kuopa surengė įsimintiną pasirodymą, grojant nacionalinės Eurovizijos nugalėtojo „The Roop“ kūrinį „On Fire“, šventės dalyvius pasveikino NATO oro policijos naikintuvai.

Sostinės Valdovų rūmai lankytojams pirmadienį pristatė Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto bronzos biustą, sukurtą Ukrainoje.

Kaune minėjimas vidurdienį vyko Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje, o vakare prie Kauno pilies vyks Kauno valstybinio muzikinio teatro spektaklis Giuseppe Verdi opera „Traviata“.

Išskirtinis renginys vyks Paryžiuje, kur prie Triumfo arkos rengiama iškilminga Amžinosios ugnies ant Nežinomo kareivio kapo uždegimo ceremonija Lietuvai pagerbti.

Populiariausi