Lietuvoje

2015.11.12 17:44

Baltarusija žada susitikimą su Lietuvos ekspertais dėl atominės elektrinės

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.11.12 17:44

Baltarusijos ekspertai gruodį turėtų atsakyti į klausimus dėl Astravo atominės elektrinės statybų saugumo. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako iš Baltarusijos kolegos išgirdęs pažadus, kad Minskas pateiks papildomos informacijos apie elektrinės statybą.

Tarptautiniai ekspertai yra paskelbę, kad Astravo atominės projektas neatitinka poveikio aplinkai reikalavimų. Lietuva ne kartą kritikavo Baltarusiją, kad ji neužtikrina atominės, kuri statoma vos 50 kilometrų nuo Vilniaus, saugumo. L. Linkevičius į Minską nuvyko po to, kai Europos Sąjunga ir Jungtinės Valstijos keturiems mėnesiams atšaukė sankcijas Baltarusijai. Lietuvos ministras tikina, kad tai – galimybė Minskui parodyti, kad šalis nusiteikusi reformoms.

„Tie keturi mėnesiai yra maža laiko atkarpa, nes mes norime ilgalaikių reformų, mes norime matyti pokyčius, nes tai yra mūsų kaimynai ir pagaliau turime verslo santykių. Labai aštriai kėlėme klausimus, susijusius su Astravo elektrine, su kokybe, saugumo reikalavimais. Kad būtų pašalintos bet kokios abejonės, susijusios su kokybe, su standartais. Iki šiol mūsų institucijoms sunkiai pavyko bendrauti. Tikiuosi, kad mano kolega panašiai supranta šią problemą. Mums tikrai svarbu kartu pažvelgti į tuos priekaištus, kuriuos ESPO komitetas išsakė Baltarusijos pusei. Baltarusijos pusė sutiko, kad gruodžio mėnesį įvyktų mūsų ekspertų susitikimas pasikalbėti apie priekaištus ir pastabas, išsakytas ESPO komiteto“, – sako L. Linkevičius.

„Mes palaikome labai atvirą, nuoširdų ir nuolatinį dialogą su partneriais iš Lietuvos. Per dvi pastarąsias savaites turėjome nemažai bendros veiklos. Toks intensyvumas suprantamas, kai kalbame apie kaimynines šalis. Yra plati santykių darbotvarkė ir daugelis klausimų reikalauja nuolatinio stebėjimo“, – teigia Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makejus.

Ketvirtadienį per vyriausybės valandą Seime ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius išsakė poziciją, kad Lietuva nepirks elektros energijos iš nesaugios Astravo atominės elektrinės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.