Lietuvoje

2020.07.04 16:00

Tomaševskis toliau vadovaus LLRA-KŠS partijai

LRT.lt2020.07.04 16:00

Penktadienį Vilniuje vyko Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) suvažiavimas, į kurį susirinko delegatai iš 8 partijos skyrių ir 78 pirminių organizacijų – ratelių.

Suvažiavimo delegatus pasveikino Lenkijos „Teisės ir teisingumo” partijos lyderis Jaroslavas Kaczynskis. L

LRA-KŠS ir Teisė ir teisingumas nuo keliolikos metų yra artimi partneriai, kurie sudaro bendras EKR frakcijas Europos Parlamente, Regionų Komitete Briuselyje ir Europos Taryboje Strasbūre.

LLRA-KŠS pirmininkas Valdemaras Tomaševskis savo pranešime akcentavo per keturis kadencijos metus sustiprėjusią partijos poziciją. Po 2019 m. savivaldos rinkimų net šešiose savivaldybėse (Vilniaus m. savivaldybėje, Vilniaus, Šalčininkų, Trakų ir Švenčionių rajonų savivaldybėse, Visagino savivaldybėje) 56 tarybos nariai iš LLRA-KŠS yra koalicijose ir sudarė vykdomąją valdžią. Jau kelias kadencijas Lietuvos parlamente dirba 8 partijos atstovai.

Slaptu balsavimu V. Tomaševskis buvo išrinktas partijos pirmininku naujai kadencijai, kurį parėmė 134 delegatai, vienas buvo – prieš, vienas – susilaikė.

Suvažiavimo delegatai pritarė LLRA-KŠS lyderio pasiūlymui partijos pirmininko pavaduotojų skaičių padidinti nuo 5 iki 8. Valdemaro Tomaševskio pasiūlymu prie organizacijos vicepirmininkų Vandos Kravčionok, Marijos Rekst, Zdzislavo Palevič ir Zbignevo Jedinskio prisijungė Marija Puč, Jaroslav Narkevič, Rita Tamašunienė ir Valdemar Urban.

Suvažiavimas išrinko LLRA-KŠS Vyriausiąją tarybą, kurį padidinta nuo 21 iki 33 narių, taip pat išrinko partijos priežiūros ir revizijos komisijas.

Populiariausi