Lietuvoje

2015.11.12 17:21

Dėl baudų už šeimos niekinimą pasisakė ir Europos žmogaus teisių komisaras

BNS2015.11.12 17:21

Europos Tarybos komisaras Nilas Muižniekas ragina visiškai atsisakyti įstatymo projekto, numatančio baudas už tradicinės šeimos niekinimą.

„Atkreipiu dėmesį, kad Lietuvos parlamentas iš šiandienos darbotvarkės išėmė balsavimą dėl diskriminacinio įstatymo projekto (...). Kitas žingsnis turėtų būti visiškai panaikinti šį įstatymo projektą taip, kad jis negalėtų vėl būti pateiktas ateityje. Tokie įstatymų projektai prieštarauja žmogaus teisių standartams ir turi būti apleisti“, – socialiniame tinkle „Facebook“ ketvirtadienį rašė žmogaus teisių komisaras.

Seimas ketvirtadienį iš darbotvarkės išėmė balsavimą dėl įstatymo pataisų, kurios numatytų baudas už „Konstitucijoje įtvirtintos vertybės – šeimos viešą niekinimą kalbomis, demonstruojamais daiktais, plakatais, šūkiais, audiovizualinėmis priemonėmis ir kitokiais veiksmais“.

Pernai parengtame projekte numatoma, kad baudos siektų nuo vieno iki trijų tūkstančių litų (nuo 290 iki 869 eurų), nusižengus pakartotinai baudos augtų.

Iniciatoriai teigia, kad pataisos padėtų ginti tradicinę šeimą. Kritikai teigia, kad jos ribotų žodžio laisvę diskutuojant apie seksualinių mažumų teises, pavyzdžiui, homoseksualų partnerystės įteisinimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.