Lietuvoje

2020.07.04 07:38

Į Lietuvą grįžta medikų pagalbos misija, padėjusi kovoti su COVID-19 Armėnijoje

Milena Andrukaitytė, BNS2020.07.04 07:38

Į Lietuvą šeštadienį grįžta medikų pagalbos misija, padėjusi kovoti su koronaviruso plitimu Armėnijoje. Aštuonis medikus ir tris ekspertus parskraidinsiantis Karinių oro pajėgų transporto lėktuvas „Spartan“ šeštadenio vakarą leisis Šaulių Zoknių oro uoste.

Kaip pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), grįžusiųjų laukia 14-os dienų izoliacija, būtina laikantis saugumo reikalavimų ir siekiant užtikrinti, kad neplistų virusas, jei galima bent menkiausia šio užkrato tikimybė.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga dėkodamas už komandos darbą sudėtingomis sąlygomis sako, kad jie – aukšto lygio specialistai ir profesionalai, kurie yra nepamainomi kovojant su koronavirusu.

SAM patarėjo, Lietuvos komandos vadovo Mariaus Čiurlionio teigimu, medikų ir ekspertų komandos nariai jaučiasi gerai, būdami Armėnijoje susirgę nebuvo ir koronavirusui būdingų simptomų nejaučia. Jiems bus atlikti COVID-19 tyrimai.

„Tikimės, kad nesusirgsime ir grįžę namo. Visi kruopščiai laikėmės būtinų saugumo reikalavimų – dėvėjome apsaugos priemones, jas keitėme laiku ir laikėmės kitų būtinų reikalavimų, kurie svarbūs užtikrinant tinkamą infekcijų kontrolę“, – sakė M. Čiurlionis.

Į dviejų savaičių misiją Armėnijoje buvo išvykę trijų Lietuvos ligoninių medikai – Santaros, Kauno klinikų ir Panevėžio respublikinės ligoninės gydytojai ir slaugytojai. Taip pat – karo medikas, karo logistas.

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7
Mokiniai, mokykla, Jono Pauliaus II gimnazija, mokiniai, mokykla, abiturientai

Lietuvoje

2020.08.05 15:20

Lingienė: tendencijos rodo, kad mokslo metai galėtų prasidėti įprastai Kitą savaitę grįžusiesiems iš Lenkijos gali tekti izoliuotis

33