Lietuvoje

2020.07.03 22:00

Tėvai neskuba tikrinti vaikų sveikatos: vieni bijo koronaviruso, kiti – negali susisiekti su poliklinikomis

Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.07.03 22:00

Vasaros pradžioje apsilankyti pas gydytoją ir atnaujinti vaiko sveikatos pažymą ankstesniais metais raginti tėvai šiemet į poliklinikas neskuba. Vieni nerimauja dėl galimo užkrato, kiti sako negalintys prisiskambinti ir užsiregistruoti. Gydymo įstaigos įspėja, kad priimama mažiau pacientų nei anksčiau, todėl labai delsti nereikėtų. Anot medikų, po karantino dėl ilgesnio sėdėjimo prie kompiuterių vaikams nustatoma regos, laikysenos sutrikimų.

Kauno Šilainių poliklinikos telefonų centre skambučiai netyla. Tačiau koridoriuose vos vienas kitas žmogus. Ateinančių dėl vaiko sveikatos pažymos tris kartus mažiau nei pernai. Šeimos gydytoja Brigita Vėtaitė-Krikščiūnienė sako, kad po karantino ir nuotolinio mokymosi iš atėjusių pasitikrinti matosi ilgesnio sėdėjimo prie kompiuterių pasekmės.

„Akytės pavargusios, vaikai, kurie turėjo regos sutrikimų, pablogėjo dalykai ir su nugaromis problemų yra ir skausmai vaikams prasidėjo nuo sėdėjimo“, – tikina gydytoja.

Žinios. SAM ruošiasi galimai antrai COVID-19 bangai: perka medicinos įrangą ir daugiau apsaugos priemonių

Kauno miesto poliklinikoje dėl koronaviruso įvestų apribojimų vienas šeimos gydytojas per valandą priima vieną-du pacientus, visus kitus konsultuoja nuotoliniu būdu. Norint gauti vaiko sveikatos pažymą kontaktinė konsultacija būtina. Gydymo įstaiga planuoja pati skambinti tėvams ir kviesti atvykti, taip tikimasi išvengti galimų eilių vasaros pabaigoje.

„Liepos mėnesį mes galime registruoti pacientus vaikučius, išskyrėme papildomus talonus pas odontologus, kad galėtų pasitikrinti, manome, kad suvaldysime tą srautą, kad rugpjūtį visi nesueitų“, – pasakoja Kauno miesto poliklinikos atstovė Loreta Marmienė.

Pagal sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymą švietimo įstaigos pasibaigusių sveikatos pažymų nereikalaus tris mėnesius po karantino. Kauno darželio Saulutė direktorė Vaida Noreikienė sako, kad dabar darželį lanko 15 procentų vaikų, kurių sveikatos pažymų galiojimas pasibaigęs. Esą viliamasi, kad tėvai bus sąmoningi ir sergančiųjų neves.

„Tikrai nespaudžiame, priimame visus į darželį, kad ir neturi galiojančios pažymos ir stebime jų būklę. Privalome užtikrinti, kad sveiki vaikai lankytų darželį“, – sako direktorė.

Tėvai sako į gydymo įstaigas neskubantys. Vieni galvoja, kad bus sunku užsiregistruoti, kiti nerimauja dėl viruso. Pabandę užsiregistruoti, sako, kad ilgai apsilankymo laukti neteko.

Profilaktinę vaikų sveikatos patikrą privaloma atlikti kartą per metus. Dėl koronaviruso pratęstų pažymų galiojimas baigsis ir naujas pažymas bus privaloma pateikti iki rugsėjo 17 dienos.

Populiariausi