Lietuvoje

2020.07.03 19:20

Prezidentūra: Kelių direkcijos vadovo atleidimas atrodo kaip politinis susidorojimas

Ramūnas Jakubauskas, BNS2020.07.03 19:20

Susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus sprendimas atleisti Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) vadovą Vitalijų Andrejevą atrodo kaip politinis susidorojimas, šis žingsnis kelia dar daugiau abejonių dėl ministro veiklos, teigia prezidentūra.

„Ministro sprendimas pašalinti vadovą atrodo kaip politinis susidorojimas“, – BNS penktadienį sakė šalies vadovo atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

„Prezidento vertinimu, šis žingsnis kelia dar daugiau abejonių dėl ministro veiklos, tuo pačiu meta šešėlį ir ant visos Vyriausybės“, – pridūrė jis.

Prezidento atstovas spaudai priminė, kad Gitanas Nausėda birželio viduryje vetavo LAKD pertvarkymą į valstybės įmonę numatančias Kelių įstatymo ir susijusių įstatymų pataisas.

„Prezidentas vetavo įstatymo nuostatą dėl LAKD valdymo politizavimo. Tačiau jokie įstatymai nepadės, jei ministras savo veiksmais toliau demonstruos teisinį nihilizmą, kuris yra toleruojamas siekiant išsaugoti dabartinės sudėties valdančiąją koaliciją“, – teigė A. Bubnelis.

J. Narkevičiaus įsakymu iš užimamų pareigų LAKD vadovas V. Andrejevas atleistas penktadienį. Ministerijos teigimu, toks sprendimas priimtas siekiant sklandaus ir efektyvaus įstaigos darbo.

V. Andrejevas ministro sprendimą ketina skųsti teismui.

Susisiekimo ministras dar ketvirtadienį dėl kelių remonto apkaltino V. Andrejevą politikavimu, melavimu ir ministerijos reputacijos žeminimu.

LAKD vadovas kaltinimus neigė ir tvirtino, kad konflikto su ministerija nėra.

Seimas gegužės pabaigoje leido pertvarkyti Kelių direkciją iš biudžetinės įstaigos į valstybės įmonę.