Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.12 14:51

L. Graužinienė: paaiškėjo specialiųjų tarnybų atsakymas apie Seimo narius

BNS 2015.11.12 14:51

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė paskelbė gavusi atsakymus, kad specialiosios tarnybos neturi duomenų apie neteisėtus parlamentarų veiksmus svarstant generalinio prokuroro skyrimo klausimą, tad Seimas laukia naujų kandidatūrų į šį postą.

Seimo pirmininkės biuras ketvirtadienį informavo, kad tokie oficialūs raštiški atsakymai gauti iš Specialiųjų tyrimų tarnybos, Valstybės saugumo departamento, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos bei Policijos departamento.

Pasak parlamento vadovės, specialiųjų tarnybų pateikta informacija išsklaido abejones dėl Seime priimamų sprendimų skaidrumo bei atveria kelią tolesniam prokuroro skyrimui.

„Seimas pasirengęs ir lauktų naujos generalinio prokuroro kandidatūros“, – rašoma parlamento pirmininkės biuro išplatintame pranešime.

„Dokumentai patvirtina šių institucijų vadovų anksčiau pateiktą informaciją žodžiu, kad šios tarnybos neturi ir niekam neteikė duomenų apie galimą įtaką Seimo nariams bei galimai neteisėtus parlamentarų veiksmus, svarstant prokuroro skyrimo klausimą“, – teigia L. Graužinienė.

Ji anksčiau yra išsakiusi poziciją, jog kol nebus išsiaiškinti Seimo nariams mesti kaltinimai dėl neskaidraus balsavimo už generalinio prokuroro kandidatūrą, naujas kandidatas parlamente nebus pateiktas.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ pranešė, kad praėjusią savaitę per Seimo valdybos narių susitikimą su prezidente Dalia Grybauskaite ši užsiminė, kad prieš pat slaptą balsavimą dėl Kauno apygardos teismo pirmininko Nerijaus Meilučio kandidatūros į generalinius prokurorus Kaišiadoryse esą įvyko susitikimas, kuriame pašaliniai asmenys bandė paveikti būsimą politikų sprendimą.

Tačiau kaip šio susitikimo dalyviai minėti Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovas Julius Sabatauskas, šio komiteto narys Vytautas Gapšys ir Kaišiadoryse rinktas Seimo narys Bronius Bradauskas BNS kategoriškai paneigė vykus tokį susitikimą. Socialdemokratas J.Sabatauskas ir „darbietis“ V. Gapšys tvirtino jau kelerius metus nebuvę Kaišiadoryse.

Apie galimus neteisėtus Seimo narių veiksmus svarstant generalinio prokuroro skyrimo klausimą prezidentė D. Grybauskaitė buvo užsiminusi ir premjerui Algirdui Butkevičiui.

„Man buvo pasakyta, kad yra informacija. Aš tą informaciją buvau gavęs pirmas, tikriausiai dar prieš pateikiant viešai, bet kada mes įvardijame pavardes, turime būti tikri, kad tokie atvejai buvo. Jeigu nesame tikri, manau, reikėtų tokių dalykų viešai nepateikti“, - ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė vyriausybės vadovas.

Jis pabrėžė, kad prezidentė per judviejų susitikimą minėjo turinti informacijos, o ne gavusi specialiųjų tarnybų pažymą.

Paklaustas, kaip reagavo į valstybės vadovės suteiktą informaciją, vyriausybės vadovas tvirtino, kad ne jo kompetencija aiškintis tokius dalykus.

„Ne mano kompetencija aiškintis. (...) Jie patys (Seimo nariai) nutarė, kad kreipsis per Seimo pirmininkę (į specialiąsias tarnybas). Kai jau pradės visi tuo klausimu užsiiminėti..., nemanau, kad labai verta“, - sakė A. Butkevičius.

A.Butkevičius ketvirtadienį sakė, kad politikams reikėtų išsigydyti „pažymų ligą“.

„Artėjant Seimo rinkimams reikia tą ligą išgydyti, kuri, manau, kai kada skamba visuomenėje visiškai nepagrįstai. Dažnai manipuliuojama kažkokiomis pažymomis, kažkokiais raštais, savotiškai tampa vos ne pažymų liga Lietuvoje politikų lygyje, o paskui ta pati liga persiduoda ir visuomenei. Visa tai pagrįsta dažnai emocijomis, o po kurio laiko pamatoma, kad tai buvo tik burbulas. Tai tikrai nepriduoda solidumo politikams“, - kalbėjo premjeras.

„Visų lygių politikai turėtų suprasti, kad su tokiais dalykais negalima neatsakingai elgtis“, - akcentavo jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi